Fırtına obüsleri IŞİD hedeflerini vurdu

Fırtına obüsleri ÇNRA Bataryaları ve Koalisyon güçleri IŞİD hedeflerini vurdu: 45 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi

Fırtına obüsleri IŞİD hedeflerini vurdu
Fırtına obüsleri IŞİD hedeflerini vurdu
GİRİŞ 14.05.2016 11:42 GÜNCELLEME 14.05.2016 11:55
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Halep kuzeyinde atış hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen IŞİD hedefleri, Fırtına obüsleri ÇNRA Bataryaları ile  yapılan topçu atışları ve Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatı sonucunda Dudiyan, Cakka, Cariz, Baragidah, Kafrah, Kara Köprü ve Yahmul  bölgelerinde,  toplam 45 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi,  IŞİD'e ait 5 savunma mevziisi ile 1 havan  silahı imha edildi.

ETİKETLER
Türkiye suriye
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • hasan 4 yıl önce Şikayet Et
  tsk cok yalan soylemeyr basladi asiri guven kaybediyor bu iyi niyetli bir uyari.
  Cevapla
 • karslı 4 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim bizim işidle ne işimiz bizim düşmanımız pkk dır bırakın boşuna düşman kazanmayın sakallıalr kürtleri gebrtir bizen yahu
  Cevapla
 • CAFER-3 4 yıl önce Şikayet Et
  Fırtına obüslerinin maliyeti yüksek ise aynı teknolojiye sahip ama mobil olmayan sabit bataryalar oluşturulabilir. Bu bataryalar sınır boyunca yirmişer km. aralıklarla "kalekol" tarzında konuşlandırılır. Böylece pahalı paletli obüsler yerine çok daha ucuza sabit bataryalar oluşturulabilir. Hatta bunlar, İHA'lar ve Uydulardan alınan verilere göre ayrı ayrı değil bir veya birkaç komuta merkezinden ateşlenebilir. Bu savunma şekli hava gücü ve uzun menzilli silahları olmayan terör örgütüne karşı çok etkili olacaktır.
  Cevapla
 • muhammed emin 4 yıl önce Şikayet Et
  Erbakan hoca hepsini yapacaktı elektronik üzerine her şeyi planlamıştı ama yaptırmadılar
  Cevapla
 • CAFER-2 4 yıl önce Şikayet Et
  İHA'lar ve Türk uyduları ile 24 saat desteklenecek Fırtına obüslerini Irak ve Suriye sınırı boyunca dizip, bu topların menzile giren sınırımıza paralel koridordaki hareket eden her şeyi aralıksız bombalayın.
  Cevapla
 • CAFER 4 yıl önce Şikayet Et
  Bir yandan ABD'nin ulusal kanadıyla bağları güçlü tutup YPG=PKK olduğunu anlatırken, diğer yandan da terörist bataklığı olan, başta Afrin olmak üzere "PYD" koridorunu 7 gün 24 saat ateş altına alın. Bu koridorun tamamı Fırtına toplarının (T-155) menzilinde.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'ye yan bakılmıyor
3 bin 500 yıllık keşif! Kraliçe Naert'in cenaze tapınağı bulundu