TEOG 2. dönem sonuçları açıklandı! TIKLA ÖĞREN

TEOG 2. dönem sınav sonuçları açıklandı. TEOG sonuçları e-OKUL VBS girişi yapılarak öğrenilebiliyor. İşte TEOG sonuç sorgulama ekranı...

TEOG 2. dönem sonuçları açıklandı! TIKLA ÖĞREN
TEOG 2. dönem sonuçları açıklandı! TIKLA ÖĞREN
GİRİŞ 08.06.2016 18:37 GÜNCELLEME 11.06.2016 09:27
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yüzbinlerce 8. sınıf öğrencisinin katıldığı TEOG 2. dönem sınav sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. TEOG sınav sonuçları açıklandı.

TEOG sonuçları az önce açıklandı. Öğrenciler ve veliler TEOG sınav sonuçları sorgulama ekranına e-okul.meb.gov.tr internet sitesinden erişebilecekler.

TEOG SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

TEOG SONUÇLARI 2016 SORGU EKRANI

TEOG sonuçları 2016 MEB'in Veli Bilgilendirme Sistemi olan e-okul VBS üzerinden açıklandı. Sonuçlar e-okul.meb.gov.tr internet adresi üzerinden öğrenilecek. 

e-okul VBS sistemine giriş yapmak için Öğrenci Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası yeterli oluyor. Sisteme giriş yaparak TEOG sonuçları kolaylıkla öğrenilebiliyor.

TEOG sonuçları e-okul VBS sorgu ekranı girişi

TEOG sonuçları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden açıklandı.

e-OKUL VBS VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

*Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.
*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.
*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.
*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.
*8’inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.
*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

YIL SONU BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

AĞIRLIKLANDIRILMIŞ ORTAK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

YERLEŞTİRMEYE ESAS PUAN NASIL HESAPLANIR?

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ MOBİL GİRİŞ EKRANI 2016

e-okul veli bilgilendirme sistemi 2016 mobil uygulama hizmete sokuldu. Peki e-okul veli bilgilendirme sistemi mobil giriş nasıl yapılır, e-okul vbs mobil uygulama indirme nasıl oluyor? İşte detaylar...

İnternet üzerinden yapılan işlemlerin çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aynı zamanda e okul mobil uygulama da oluşturularak kullanıma sunulmuştur. E okul mobil uygulamasında kişilerin bilgi alabilmesi adına aynı internet üzerinden işlem yapar gibi işlem yapması ve bilgilerine ulaşması gerekecektir. Bu noktada e okul mobil uygulamasında da yine öğrencilerin üyelik bilgilerinin üzerinden sisteme erişim sağlanmalıdır. Sorgulama sitesindeki e okul veli girişi yazısındaki gibi kişiler veli girişi için online sistemleri tercih edebileceği gibi aynı zamanda mobil uygulamaları da kullanabilir. Mobil uygulamalar iki farklı şekilde hazırlandığından dolayı telefonlardaki işletim sistemlerine göre seçim yapılabilir.

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS iOS UYGULAMASI İNDİR

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS ANDROİD UYGULAMASI İNDİR

YORUMLAR 3
 • hasret 7 yıl önce Şikayet Et
  Ortalaması
  Cevapla
 • ayşe 7 yıl önce Şikayet Et
  E okulun değismesi çok iyi olmuş
  Cevapla
 • HÜLYA Yıldırım 7 yıl önce Şikayet Et
  Eokul
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi
ATM'den para çekme limitinde yeni karar! 15 banka yeni rakamı açıkladı...