Başarısız darbe girişimi FETÖ elebaşını çökertti

Türkiye'deki başarısız darbe girişiminin ardından yabancı medyaya kapılarını açan FETÖ elebaşı Gülen'in çöküntü içinde olduğu görüldü.

GİRİŞ 17.07.2016 05:55 GÜNCELLEME 17.07.2016 12:08
Bu Habere 241 Yorum Yapılmış

Türkiye'deki başarısız darbe girişiminin ardından ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki çiftliğinde yabancı medyaya açıklamalar yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in büyük çöküntü ve moral bozukluğu içinde olduğu görüldü.

Gülen, Türkiye'deki başarısız darbe girişiminin ardından günün ilk saatlerinde Pensilvanya eyaletinin Saylorsburg bölgesindeki çiftliğinde Amerikan ve Avrupa medyasına Türkiye'deki son gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı.

Anadolu Ajansı muhabiri ve diğer Türk gazetecilerin girişine izin verilmeyen çiftlikte yabancı medyaya konuşan Gülen, "darbe girişiminde bulunanları hiç tanımadığını ve bu girişimle ilişkisinin olmadığını" iddia etti.

Gülen'in, kameralara yansıyan görüntülerde büyük bir çöküntü ve moral bozukluğu içinde olduğu görüldü.

MORAL BOZUKLUĞUNU GİZLEYEMEDİ

Yabancı gazetecilerin salona alındığı esnada bir kez ayağa kalkan ve aniden koltuğuna geri oturan FETÖ elebaşının, mülakat öncesindeki tuhaf hareketleri objektiflere yansıdı.

Yardımcısına mülakat başlamadan önce tansiyonunu ölçtüren Gülen'in bir kez daha ayağa kalkmaya teşebbüs edip hemen vazgeçtiği de görüldü. Yüzündeki solgunluk ve moral bozukluğunu gizleyemeyen FETÖ elebaşının konuşurken sesinin zaman zaman titrediği fark edildi.

Gülen'in başarısız darbe girişiminin ardından beden ve moral olarak daha da büyük bir çöküntü içinde olduğu dikkatlerden kaçmadı.

TÜRKİYE İADESİNİ İSTEDİ

Türkiye içinden ve tüm dünyadan büyük tepki alan başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD yönetimine seslenerek Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi çağrısında bulunmuştu.

ABD'nin farklı bölgelerinden gelen yüzlerce Türk de Gülen'in Pensilvanya'daki çiftliğinin önünde darbe karşıtı büyük bir protesto gerçekleştirmiş ve elebaşının iade edilmesi talebinde bulunmuştu.

YORUMLAR 241
 • mmed 7 yıl önce Şikayet Et
  Bu rusvay olmuş görüntüleri paylaşmaları iyi olmuş. gözler börtlemiş rengi değişmiş. ulan tarih boyunca bilinen münafıkları getir hatta übey bin selül ü getir bunun kadar uzun soluklu kararlı ve sonuç odaklı münafıklık yapamamıştır.
  Cevapla
 • son osmanlı 7 yıl önce Şikayet Et
  bu yaptığın dünyada senin rezil ve rüsva olmadan canını almasın ve kolay kolay can vereme çok kefenler yırtarsın ebabil kuşları sanada musallat olsunlar inşallah
  Cevapla
 • ıspartalı 7 yıl önce Şikayet Et
  bu vatan haınının peşinden gidenler ne musluman ne turk.
  Cevapla
 • gnu 7 yıl önce Şikayet Et
  sana tapanların anlattığı kadar peygambersen tövbe haşa , peygamber gibi davranırdın.O güzel Muhammed sav kendisine saldırıp yaralayan düşmanlarını bile korumuş ve kendisine inananlara bu kişilere iyi davranıp kin beslememelerini söylemiştir.Sen ne yapıyon öldürün diye emir veriyorsun.Dinden kurandan bahsediyorsun sınav sorularını çalıp kul hakkı yiyorsun...Lütfen kuranı islamı peygamberi ağzına alma bir daha fetö efendi....
  Cevapla
 • Tamer Danacı 7 yıl önce Şikayet Et
  alçak köpek diyecem ama köpek kendine ekmek veren eli ısırmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meclis'i harekete geçiren tehdit! Avrupa başıboş köpek sorununu nasıl çözdü?
İsrafla mücadele afişte kaldı! Harcayacak 160 milyon lira daha var