Demokrasi nöbetinde sürpriz isim

Kısıklı'daki demokrasi nöbetine eski Bakan Mehmet Ağar da katıldı.

GİRİŞ 07.08.2016 02:06 GÜNCELLEME 07.08.2016 09:11
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" öncesi son kez kentin çeşitli noktalarında bir araya gelirken, Kısıklı'daki demokrasi nöbetine eski Bakan Mehmet Ağar da katıldı

Akşam saatlerine doğru Kısıklı Meydanı'na ve Kısıklı Parkı’na akın eden vatandaşlara Üsküdar ve Ümraniye Belediyesi ile özel şirketler tarafından yemek ve içecek ikram edildi. Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar sık sık tekbir getirdi.

Kısıklı’daki demokrasi nöbetine katılan eski Bakan Mehmet Ağar, burada vatandaşlara seslendi. Türkiye’nin büyük bir uçurumun eşiğinden döndüğünü ifade eden Ağar, "Asker üniformasını ne şekilde üzerine giydiği belli olmayan bir grubun, devletine ve milletine karşı kalkışmasını, önce Allah, sonra milletimizin büyük dayanışması ve elbette ki o milletin lideri olarak Cumhurbaşkanımızın gerçekten anayasada geçen şekli ve ruhuyla Başkomutanlığı en iyi şekilde temsili, akamete uğratmıştır. Cumhurbaşkanımızın verdiği bir talimatla bir yandan milletimiz bir yandan emniyet kuvvetimiz, bir yanda darbeci hainlere ayak uydurmayan ve asker üniformasını şerefle taşıyan askerimiz, her yerde canla başla çalışan kamu yöneticilerimiz devreye girdiler ve sabah mübarek ezan sesleri içerisinde bu girişim akamete uğradı.” şeklinde konuştu.

Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Ağar, şöyle devam etti:

"Konuşmak kolay ama çıplak bedeniyle elinde bayrağıyla o tankın, o kurşunun üzerine giden yürek, bulunmaz bir yürektir. Bu yürek imanlı, inançlı Müslüman Türk milletinin yüreğidir. Hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağımız şehitlerimiz var. Gazilerimiz var, evde ekmeği yokken çıkıp tankın önüne atan insanlara hepimizin minnet ve haysiyet borcu var. Onların vatanlarına ailelerine sahip çıkma borcumuz var."Dokuz yıldır siyasetten uzak olduğunu fakat 15 Temmuz’da bir vatandaş olarak FETÖ ve benzerlerine karşı mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında durmanın milli bir sorumluluk olduğunu ifade eden Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’yi çöküşe sürükleyecek bir süreci son derece itidalli, soğukkanlı ve imanlı bir şekilde yönettikten sonra bütünleştirici ve bileştirici liderliğiyle de örnek bir duruş sergilediğini kaydetti.

Türkiye'nin gerçekleştirilen miting ile dünyaya net bir mesaj vereceğini belirten Ağar, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapılacak mitingle dünya Türkiye’de demokrasinin ne anlama geldiğini, millet bütünlüğünün ne anlama geldiğini FETÖ ve benzerlerinin yerle bir edileceğini açıkça görecektir” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise hain FETÖ kalkışmasının ve ona gösterilen direnişin bir milat olduğuna değinerek, bunun yeni bir diriliş ve şahlanışın başlangıcı olacağını söyledi.

AA

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • Hamit 6 yıl önce Şikayet Et
  İşte bu adamsın be .siyasete dönmesi gerekmez tecrübesiyle birleştirici mesajı yeter.
  Cevapla
 • Mihrullah DEMİRTAŞ 6 yıl önce Şikayet Et
  Mevzu Vatansa gerisi teferruat Tek yürek Tek Millet olmanın gereği....
  Cevapla
 • Misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  milliyetçidir... adamdır...
  Cevapla
 • Vatandaş 6 yıl önce Şikayet Et
  Uhud muharebesi derim.anlayana.
  Cevapla
 • Murat 6 yıl önce Şikayet Et
  Faili meçhuller ile adı anılan eski bakan. Kısıklı'daki demokrasi nöbetine katılmasa daha iyiydi... Her gelen oraya çıkıp konuşma yapabiliyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Türkiye'nin beyaza bürünen illerinden kar manzaraları
Son dakika! Irak ve Suriye'de 22 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi