Necdet Özel o manzarayı görünce...

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 15 Temmuz darbe girişiminde bombalı saldırılara uğrayan Meclis’i de ziyaret etti.

Necdet Özel o manzarayı görünce...
Necdet Özel o manzarayı görünce...
GİRİŞ 18.08.2016 17:55 GÜNCELLEME 18.08.2016 18:08
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Özel, "Gözü dönmüş bu demokrasi düşmanları, hainler gazi Meclisi bu hale getirmişler. Gördükten sonra insanın hayrete düşmemesi elde değil. Lanetlemek kelimesi bile az. Türkçe ’de ben ifade bulamıyorum zorlanıyorum. Halkına silah çeken bir kişiyi ben vatandaş olarak da görmüyorum. Hak ettikleri cezayı alacaklar. Bundan şüphemiz yok" dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile görüştü. Özel, ziyaret sonrasında 15 Temmuz darbe girişiminde bombalı saldırılara uğrayan Meclis’i de ziyaret etti.

İFADE BULMAKTA ZORLANIYORUM

Özel, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "15 Temmuz gecesi vahim birgece dedim … Gözü dönmüş bu demokrasi düşmanları, hainler gazi Meclisi bu hale getirmişler. Gördükten sonra insanın hayrete düşmemesi elde değil. Lanetlemek kelimesi bile az. Türkçe ’de ben ifade bulamıyorum zorlanıyorum. Gazi Meclis o gece çok dik duruşu ile tarihi bir görev yapmıştır. Bütün partiler birleşerek o gece ve ondan sonra bu girişimi lanetlemişledir. Yüce halkımız da o gece ve sonrasında demokrasi mitinglerinde de gösterdiği büyük gayret, özveri ve demokrasiye olan bağlılığı bizlere yine bir yaşam ümidi vermiştir. Gençlere de önemli bir mesaj vermiştir.

HALKINA SİLAH ÇEKEN BİR KİŞİYİ BEN VATANDAŞ OLARAK DA GÖRMÜYORUM

Bu hareketi lanetlemekten öteye ifade etmek isterim. Halkına silah çeken bir kişiyi ben vatandaş olarak da görmüyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir kimsenin bu şekilde hareket etmesi de insanlık dışı bir olay yadırgıyorum. Hak ettikleri cezayı alacaklar. Bundan şüphemiz yok. Tekrar geçmiş olsun."

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • milli 4 yıl önce Şikayet Et
  görevdeyken göz yuman sessiz kalanlar şimdi kendilerini savunma ihtiyacı hisseddiler demekki yarası olan gocunuyormuş
  Cevapla
 • ali-veli 4 yıl önce Şikayet Et
  bu olayın hazırlayıcısı bu adam değilmi? herşeyi sümenaltı ederek....
  Cevapla
 • Uğur 4 yıl önce Şikayet Et
  Lanetlemekten daha beteri yok.Çünkü lanetlemek demek Allah'ın huzurundan kovulmak, Allah'ın rahmetinden mahrum kalmak demek.Türkçe'de başka kelime aramaya gerek yok.Her ne kadar lanet kelimesi Arabçada tel'in etmekten gelse de Türkçe'nin malı olmuş bir kelimedir.Ben de bu teröristleri lanetliyorum.
  Cevapla
 • anlar 4 yıl önce Şikayet Et
  terörist lanetten değil mermiden anlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: İki ilde vaka patlaması: Kırmızıya yaklaştı
460 bin TL'ye aldığı sıfır otomobil hasarlı çıktı