Cerablus'a giden Aksakallı'dan 2 kritik hamle

15 Temmuz'un kaderini değiştiren komutan Zekai Aksakallı, Cerablus'ta ÖSO komutanları ve aşiret liderleriyle bir araya geldi

Cerablus'a giden Aksakallı'dan 2 kritik hamle
Cerablus'a giden Aksakallı'dan 2 kritik hamle
GİRİŞ 26.08.2016 10:52 GÜNCELLEME 26.08.2016 11:01
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

15 Temmuz darbe girişiminde emir astsubayı Ömer Halisdemir’e Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Semih Terzi’yi öldürmesi için emir veren Korgeneral Zekai Aksakallı dün Cerablus’ta aşiret liderleriyle bir araya geldi.

AŞİRET LİDERLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Aksakallı’nın yemekte buluştuğu aşiret liderlerine, bölgenin güvenliği için inisiyatif almaları konusunda tavsiyelerde bulunduğu “Artık evlerinizden çıkın. IŞİD’e karşı mücadele edin” dediği öğrenildi. Türkiye’nin ÖSO üzerinden bölgede oluşturmayı planladığı güvenli bölge planında milis kuvvetlere de yer vereceği belirtildi.

ÖSO KOMUTANLARIYLA TAKTİK TOPLANTISI
Türk tankları ve zırhlı araçlar desteğinde Cerablus'u IŞİD'in direnişiyle karşılaşmadan ele geçiren ÖSO güçleri dün bordo bereli Korgeneral Zekai Aksakallı'nın ziyaretiyle moral buldu. Kucaklaştığı ÖSO'culara tatlı ikram eden Korgeneral Aksakallı Türkiye'nin destek verdiği komutanlarıyla taktik toplantısı yaptı.

2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel de Cerablus'ta

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusu'nun da katıldığı Suriye- Cerablus ve çevresini IŞİD'den temizlemesi, PYD'yi ise Fırat Nehri'nin doğusuna çekilmesi amacına yönelik başlattığı “Fırat Kalkanı” adı verilen operasyonu, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in komuta ediyor. ÖSO’nun Cerablus’u IŞİD’ın elinden alması sonrası Korgeneral Metin Temel Cerablus’u ziyaret etti.

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • H.B.V 4 yıl önce Şikayet Et
  İşte Türk Milletinin Komutanı....Allah yar ve yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • aytaç 4 yıl önce Şikayet Et
  Fetöcü korkak komutanlardan sonra metin temel paşa ve zekai paşa bölgeye ilaç gibi geldi, allah onlar gibilerden razı olsun, anadolunun insanları vatan sevdalıları adam gibi adamlar, yakinen çalıştım, çalışmaktayım rütbe makam umurlarında değil tek dertleri vatan millet bundan emin olun, onların emriyle gözü kapalı ölüme gidilir, allah yollarını açık etsin, durmak yok yola devam...
  Cevapla
 • ayşe 4 yıl önce Şikayet Et
  aksakallı yiğidim sen kılıçaslan----alpaslan oldun ellerinden saygıyla öperim
  Cevapla
 • Taha 4 yıl önce Şikayet Et
  Kafir fetöcü hainler olmasaymış,Milletimiz ordumuz neler yapacakmış.Ordumuza MİLLETİMİZE milyarlarca MAŞALLAH. Fetö cü hainler dahada ordumuzdan temizlendikçe daha ne zaferler göreceğiz.
  Cevapla
 • süleyman GENÇTÜRK 4 yıl önce Şikayet Et
  1-Kural hatası, kan gözyaşı ve başarısızlık demektir. 2- Durum ve şartlar ne olursa olsun teslim ve esarete düşmek düşünülemez, şehadet esastır. Paşam her zaman senin Ömer halisdemir lerin vardır. ve bizler ALLAH ın izniyle BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ. Bunu da DÜNYA böyle bilsin..... gerisi teferuattır.Sevgiler paşam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni dönem eylülde başlıyor! Şimdiden yüzde 30 zam geldi
Fransa'nın Türkiye'ye uyguladığı seyahat yasağı için yeni karar!