FETÖ'nün 'karakutusu' bakın kimin damadı çıktı

FETÖ'den tutuklanan TİB'in kurucusu Basri Aktepe hakkında bilinmeyen gerçekler...

FETÖ'nün 'karakutusu' bakın kimin damadı çıktı
FETÖ'nün 'karakutusu' bakın kimin damadı çıktı
GİRİŞ 10.09.2016 15:29 GÜNCELLEME 10.09.2016 16:38
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda devam eden FETÖ soruşturmaları çerçevesinde MİT’e devredilen Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı’nın başındaki isim olan Basri Aktepe, dün tutuklandı. Savcılık ifadesinde “FETÖ ile alakam yok” diyen Basri Aktepe’nin Gülen’in üniversite imamı Şerif Ali Tekalan’ın ağabeyinin damadı olduğu ortaya çıktı.

TİB'İN KURUCUSUYDU!

Hükümetin kapatma kararı aldığı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nı (TİB) kuran ve daha sonra MİT'e geçerek TSK tarafından devredilen GES Komutanlığı'nın başına geçen eski istihbaratçı Basri Aktepe, hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla başlatılan adli soruşturma kapsamında tutuklandı.

IŞIK EVLERİ RAPORUNDA ADI GEÇİYOR

1990 yılında devlet bursu ile ABD'ye giden Basri Aktepe 1996 yılında Türkiye'ye döndü. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı "Fetullah Gülen ve Işık Tarikatı" raporunda Basri Aktepe'nin adı 15. sırada geçiyor. 

ŞERİF ALİ TEKALAN'IN AĞABEYİNİN DAMADI

FETÖ ile bağlantısı sık sık gündeme gelen MOBESE sisteminin de kurucusu olan İstihbaratçı emniyet müdürü Basri Aktepe'nin, FETÖ'nün üniversite imamı olan Şerif Ali Tekalan'ın ağabeyinin damadı olduğu ortaya çıktı. KPSS sınav sorularının çalınması başta olmak üzere birçok FETÖ operasyonunda adı geçen Şerif Ali Tekalan geçtiğimiz yıl Türkiye'den firar ederek Pensilvanya'ya yerleşmişti. Basri Aktepe savcılık ifadesinde "FETÖ'cü değilim devleti satmadım" demişti

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Recep 5 yıl önce Şikayet Et
  Fetöcüler ne iddia ettiler ise kendilerin yaptığı ortaya çıktı. Hırsızlık, yolsuzluk, vatan hainliği, illegal dinleme, bir müslümanda olmaması gereken tüm özellikler bunlarda. Ayakkabı kutuları diyorlardı, paraları sıfırlamaktan bahsediyorlardı şimdi kendileri milyonlarca dolar dolu bavul ve valizlerle yakalanıyorlar üstelik ABD, Yunanistan vs.kaçarken.
  Cevapla
 • Mechul 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu hain ruh hastasının peşinden gidenler de ya kafadan hasta yada kendilerini gizleyen hainlerdir
  Cevapla
 • efe 5 yıl önce Şikayet Et
  yeter fetö
  Cevapla
 • huseyyn 5 yıl önce Şikayet Et
  Şizofren bi adamın arkadına takılmış bir sürü haşhaşlı uyuşuk cahil insan.Yagudilere hizmet için kurulmuş bir çete. Devlet bilmiyormuydu savunmasıyla devletin ne olduğunu ve neden oluştuğunu bilmeyen bir sürü de insan var yorumcularda,aslında onlar RTE ye haxımsızlıklarından ne dediklerini bilmiyor
  Cevapla
 • Yalçın 5 yıl önce Şikayet Et
  Zaten bu hainlerin hepsi de tertemiz ...?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu: Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilişkilerimizde yeni bir sayfa açtık
Türkiye'ye karşı aldıkları hezimeti itiraf ettiler: Tüm dostlarımız bizi sattı