İki üniversiteye FETÖ operasyonu!

Haklarında gözaltı kararı verilen Selçuk Üniversitesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesinde görevli akademisyenlerden 26'sı yakalandı.

GİRİŞ 30.09.2016 10:53 GÜNCELLEME 30.09.2016 11:32
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen akademisyenlerden 26'sı yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün, örgüte finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak eden kişilere yönelik başlattığı soruşturma sürüyor. Delillendirme ve ifade alma işlemlerinin ardından FETÖ/PDY yapılanmasıyla bağlantısı olduğu değerlendirilen kişiler tespit edildi.

HAKLARINDA GÖZALTI KARARI VARDI

Bu kapsamda, Konya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla aralarında 18 profesörün de bulunduğu akademisyenlere yönelik operasyon için harekete geçildi. Haklarında gözaltı kararı verilen Selçuk Üniversitesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesinde görevli akademisyenlerden 26'sı yakalandı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • Neden uyarılmadı. 6 yıl önce Şikayet Et
  Devlet daha önce tespit ettiği belli olan, KHK ile kapattığı kurumların listesini neden 15 Temmuzdan önce resmi gazetede genelge ile yayınlamadı. Yayınlasa ve ona rağmen insanlar irtibat halinde olsa idi suçlamakta haklı olabilirdi. Neden yayınlamadı. Uyarmadı.
  Cevapla
 • ahmet 6 yıl önce Şikayet Et
  niye kızıyorsun. suçlu olanı bekletmeden alsınlar içeri. 241 ailede feryat var kaç gündür haberin var mı. fetöcülerin hiçbirisi masum değil. az bile yapıyor devlet. idam şart...
  Cevapla
 • asabi adam 6 yıl önce Şikayet Et
  pkk ya destek bildirisine imza atan akademisyenlere de dokunun
  Cevapla
 • reis 6 yıl önce Şikayet Et
  Var zatan sıkıntı yok
  Cevapla
 • mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  içlerinde vardır
  Cevapla
 • hemşo 6 yıl önce Şikayet Et
  sürüsüne bereket..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mansur Yavaş herkesi şaşırttı! Cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna çarpıcı yanıt
İngiltere'de tarihin en büyük krizi başlıyor