TYB'den Gülen kararı! İptal ettiler

Türkiye Yazarlar Birliği, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e 2000'de verdiği 'Üstün Hizmet Ödülü'nü yok hükmünde sayarak, kayıtlarından çıkardı.

TYB'den Gülen kararı! İptal ettiler
TYB'den Gülen kararı! İptal ettiler
GİRİŞ 18.10.2016 19:18 GÜNCELLEME 18.10.2016 19:29
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

TYB'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin geniş bir yazar kesimini temsil eden kurumun, Türk milletini ilgilendiren konularda yüksek seviyede hassasiyet gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu cümleden olmak üzere, 15 Temmuz menfur darbe teşebbüsünden sonra, 2000 yılında ödül listemize giren bir şahısla ilgili yönetim kurulumuz bu ödülün 'yok hükmünde sayılmasını' ve kayıtlarımızdan tamamen çıkarılmasını kararlaştırmıştır. Söz konusu ödül kaydı, kurumun internet sitesinden çıkartılmıştır. Kendini ispata ihtiyaç duymayan ve böyle konularda sansasyondan kaçınan kuruluşumuz, bu hususla ile ilgili spekülasyonlar karşısında konuyla ilgili kararını açıklamayı gerekli görmüştür."

TYB tarafından 2000 yılında Fetullah Gülen'e "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödülleri kapsamında "Üstün Hizmet Ödülü" verilmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 14
 • Ödüllü Bulmaca 7 yıl önce Şikayet Et
  Gördügünüz gibi kimisinden Türkiye Yazarlar Birligi ödülü geri aliniyor, Kimisinden ise Yahudi Cesaret Madalyasi geri aliniyor. Hangi ödül kim vermis, kim almis? Bu bile olaylarin ic yüzünü gösteriyor ama görecek göz kalmamis toplumda.
  Cevapla
 • Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  Obamayı verirler ama fetöyi asla..
  Cevapla
 • müslim 7 yıl önce Şikayet Et
  olayları doğru bir şekilde analiz eden biri yok. ben isze söyleyeyim fethullah gülen büyüklük sanrıları olan paranoid bir şizofren hastası.. kensinin ya peygamberimizle ya meleklerle cebraille vesair karşılaştırıyor. bu da delili..
  Cevapla
 • vatandaş 7 yıl önce Şikayet Et
  niye bu kadar beklemişler acaba
  Cevapla
 • alihaaydar 7 yıl önce Şikayet Et
  türk milletinin ve islamiyetin en büyük hainleriden biri olarak tarihe böle anılacaklardır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Filistin'deki katliam sonrası Türkiye'den son dakika İsrail açıklaması!
Murat Kurum: 5 yılda mevcut metro hattımızı 2 katına çıkaracağız