Gülen'in koltuk değiştirme oyunu deşifre oldu

Fetullah Gülen'in koltuk değiştirme olayıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. İşte terörist başı Gülen'in kurguladığı o çirkin oyun...

GİRİŞ 19.10.2016 23:11 GÜNCELLEME 20.10.2016 09:16
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bugünkü toplantıda son olarak Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş'i dinledi.

İslam'ın kaynağının Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Peygamber olduğunu belirten Keleş, bunların dışındaki kaynakların sapmalara yol açtığını söyledi.

GÜLEN'İN KOLTUK OYUNU

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in liderliğindeki oluşumda dinin bilinçli şekilde kullanıldığını ifade eden Keleş, "Hedefe ulaşmak için, İslam dinine göre gayrimeşru olan davranışların, meşru gibi lanse edildiğini görüyoruz. Burada önemli bir din istismarı var. 'Gülen'in Peygamberimizle görüştüğü, kendisine talimatlar verdiği, bu talimatları da mensuplarına aktardığı' gibi ifadeler var. Bu tür ifadelerin İslam dininde hiçbir yeri yoktur. Bu hususta açık bir Hazreti Peygamber istismarı söz konusu." diye konuştu.

"ÖRGÜT MENSUPLARININ İFADELERİNDE BUNLARI GÖRÜYORUZ"

Bazı sohbetlerde Gülen'in yaptığı çeşitli hareketlerin bir anlam ifade ettiğini dile getiren Keleş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazı sohbetlerinde Gülen, konuşması sırasında hafif ayağa kalkıyor ve tekrar oturuyor. Bu 'Hazreti Peygamberimiz oraya geliyor, kendisi de hürmet gereği ayağa kalkıyor, otur deyince oturuyor' anlamı taşıyormuş. Örgüt mensuplarının ifadelerinde bunları görüyoruz. Tabii bunları örgüt dışındakiler anlamıyor. Örgüt içinde tam anlamıyla bir bağlanma var. Başörtülü bir öğretmen hanım, 28 Şubat sürecinde örgüt liderinin talimatıyla başörtüsünü açmış, uzun yıllar sonra başörtüsü serbestliği ortaya çıkınca, kendisine 'Neden başını örtmüyorsun?' denildiğinde o da 'Biz emirle örteriz' diye cevap veriyor. Bu tam anlamıyla teslimiyeti gösteriyor."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 53
 • Bahoz 7 yıl önce Şikayet Et
  1dolar ne ya bari 100 dolar olsaymış
  Cevapla
 • yasin 7 yıl önce Şikayet Et
  Adam artık Şizofren olmuş nasıl bir senaryo yazıyorsa.. yok buna inananlar hiçmi kur an ve hadis okumamış.. Benim için her cemaat tehlike dir tek yol kuran ve hadis dir bölmek bu hoca görünümlü şeytan askerlerinin en güzel işidir yoksa makam sahibi olamazlar
  Cevapla
 • hasan 7 yıl önce Şikayet Et
  ABD nin gayri meşru çocuğu , kafayı yemiş ne içiyosa bu şizofren ruhlu sosyopat islamı tüm dünyada oyunlarına alet edip karaladı
  Cevapla
 • akpınar 7 yıl önce Şikayet Et
  bence oturdugu koltuktaki elektrikli battaniye fazla ısıtmış bir yerlerini. ferahlamak istemiş.
  Cevapla
 • şahin kara 7 yıl önce Şikayet Et
  Eşek yükü kadar kitap okumuş adamlar, bir bunağın sözüne inanmış ya! pes artık! Ama şaşırmamak gerek; beyinlerini kiraya vermiş, bedenleri 1 dolara satmış adamlar eşek yükü değil, deve yükü kitap okusa ne yazar. Hiç devenin ya da eşeğin taşıdığı kitaptan kendisine bir fayda sağladığı görülmüş mü?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İslam dünyasına 'İsrail' çağrısı: En önemli görevlerimiz arasında...
 Jandarma komutanına küfreden aday hakkında karar! AK Parti ihraç edecek!