Avrupa'daki Türkler meydanlara döküldü

Lüksemburg ve Strasbourg'ta yaşayan binlerce Türk, terör örgütleri FETÖ, PKK, DEAŞ'ı protesto etti.

Avrupa'daki Türkler meydanlara döküldü
Avrupa'daki Türkler meydanlara döküldü
GİRİŞ 26.11.2016 19:43 GÜNCELLEME 26.11.2016 19:43
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Avrupa'da teröre destek vermeyi bırakmasını talep eden göstericiler, "Kendi oluşturduğu terör örgütü listesine kendisi riayet etmeyen bir AB'nin kimseye söyleyecek sözü kalmaz" açıklamasını yaptı. Lüksemburg'taki Türkler, terörü lanetlemek ve demokrasiyi desteklemek için bir gösteri düzenledi.

MANİDAR DÖVİZLER TAŞINDI

"Teröre Lanet, Demokrasiye Davet" adıyla yapılan gösteri, Lüksemburg'un Theatre Meydanı'nda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve Lüksemburg ulusal marşının okunmasıyla başlayan ve binlerce kişinin katıldığı gösteriye, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) başta olmak üzere farklı sivil toplum kuruluşları destek verdi. "Kahrolsun PKK", "Kahrolsun FETÖ", "Şehitler ölmez" sloganları atılan gösteride, Türk bayraklarının yanı sıra "Terörün dili, dini, ırkı yoktur", "PKK=DEAŞ=YGP=PYD=FETÖ" ve "Avrupa'da teröre destek vermeyi bırakın" yazılı dövizler taşındı.SURİYELİ SIĞINMACILAR DA KATILDI

Suriyeli sığınmacıların da, Özgür Suriye Ordusu bayraklarıyla katıldığı gösteride, okunan basın açıklamasında terörle mücadele konusunda Avrupa'dan beklentiler dile getirildi. Katılımcıların endişelerini belirtmek için toplandıkları belirtilen açıklamada, "Avrupa'nın bugün, huzurunun ve refahın güvencesi olan değerlere sırt çevirme noktasına gelmiş bulunmasını üzüntü ve endişeyle takip ediyoruz. Bu kötü gidişe karşı sesimizi yükseltmenin, büyük Avrupa ailesinin bir parçası olan bizlerin hakkı olduğuna inanıyoruz." ifadesi yer aldı.

YORUMLAR 5
 • Mustilip 7 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'de protesto yapmak kolay. Helal olsun gurbetteki vatandaşlarımıza büyük cesaret. Tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • islamc 7 yıl önce Şikayet Et
  helal vatan evlatları
  Cevapla
 • Mizah 7 yıl önce Şikayet Et
  Terörist Avrupa sanma ki seni unutacağız. Bu milletin hafızası iyidir. Bizi maşalarınla karıştırmanın hesabı bir gün mutlaka sorulur.
  Cevapla
 • ali 7 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel.Devamını bekleriz....
  Cevapla
 • gunhan deniz 7 yıl önce Şikayet Et
  MÜSLÜMANLAR AB den çıkıp ülkelerine dönsün bakın o vakit AB nin haline göreceksiniz EKONOMİSİ ÇÖKER İNŞALLAH
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İran tehdit etti ABD jet hızıyla onayladı! Üç ülkeye 95 milyar dolar destek!
İBB'de seçimin ardından dev borçlanma! Söz konusu rakam şaşkına çevirdi