Masonik sembol içeren FETÖ projesine neşter!

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasının da içinde olduğu projenin masonik semboller içerdiği iddiaları üzerine rektör harekete geçti: O şekli tamamlamayacağız.

Masonik sembol içeren FETÖ projesine neşter!
Masonik sembol içeren FETÖ projesine neşter!
GİRİŞ 30.11.2016 20:09 GÜNCELLEME 30.11.2016 20:09
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi'nde binaların bazılarının masonik işaret olan 1 doların arkasındaki piramide benzediği yolundaki yorumlar üniversite yönetimini harekete geçirdi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, masonik bir işaret olduğu ileri sürülen ve gücü temsil ettiği söylenen boğa heykelini başka bir yere kaldırtırken, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile İlahiyat Fakültesi'nin önüne yapılması planlanan kantin yapımından vazgeçtiklerini, 1 doların arkasındaki piramit şeklinin oluşturulmayacağını söyledi.

FETÖ'CÜLERİN İLAHİYAT FAKÜLTESİ PROJESİ

Pamukkale Üniversitesi'nde binalarla ilgili projelerin Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında tutuklanan Prof.Dr. Hasan Kaplan'ın rektör yardımcılığı döneminde hazırlandığı, projeyi de Mimarlık ve Tasarım Bölümü'nde görevli bazı öğretim üyelerinin çizdiği ileri sürüldü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile İlahiyat Fakültesi'ni kapsayan 3 okulun oluşturduğu L ve önüne yapılacak kantin ile piramit şeklinin tamamlanacağı, yapıların üzerindeki ışıklı dairenin de 1 dolardaki piramidin tepesinde yer alan herşeyi gören gözü temsil ettiği ileri sürülüyor. 

REKTÖR BAĞ: İŞİN GERÇEĞİ BEN DE İNKAR EDEMİYORUM

Pamukkale Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, konudan basında ve sosyal medyada yapılan paylaşımlarla haberdar olduklarını söyleyerek, "Biz de basından bunu öğrenmiş olduk, ilgi alanımızda değildi. Masonik yapılanmanın Türkiye boyutunda çok ciddi bir yapılanma gerçekleştirdiğini biliyoruz. Bu da Türkiye'nin gündeminde sadece PAÜ'de değil. Bu masonik yapılanma ile FETÖ'nün yakın işbirliği içinde olduğu da basında ifade ediliyor. Şekillere baktığımızda işin gerçeği ben de inkar edemiyorum, şekiller benziyor. Niyet neydi onu bilemem. O L şeklindeki binayı T'ye mi dönüştürürüz, başka bir şeye mi dönüştürürüz, ek ilaveler mi yaparız bilmiyorum. Bina eksiklerimiz var, o yapıları değiştirmek için gerekli tespitler noktasında çalışmalar yapmak gerekiyor" dedi. 

"KANTİN YAPMAYACAĞIZ, O ŞEKLİ TAMAMLAMAYACAĞIZ"

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kendilerinin üniversitedeki masonik yapılanmalar konusunda tespit yapmalarının söz konusu olmadığını söyleyerek, "Bu tür yapılanmalar noktasında yönetim olarak bizim tespit yapmamız söz konusu değil. Kendisini belirgin bir şekilde gösteren sembollerle görebiliriz. Bu sembollerin de burada gerçekleştirilmiş olması bizde de kaygı uyandırıyor. Neden öyle bir şekil yapılmıştı? Proje tamamlandığında oluşacak şeklin o şekli andırdığını görüyoruz. O şekli tamamlamayacağız. O şekli bozmak için de L'yi, bir doların üstünde oluşacak üçgeni biz şu anda L olarak görüyoruz ama üçgenmiş, üst tarafındaki yapıya baktığımızda da gözü andıracak olan bir yapıyı görüyoruz. Işık saçılmayı andıracak olan yuvarlağı bir üst bakışıyla görebiliyoruz. Biz o eksik projeyi tamamlamayacağız ve şekli değiştirmek için bir proje geliştireceğiz" diye konuştu. 

BOĞA HEYKELİNİN YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Pamukkale Üniversitesi'nde masonik işaretlerden biri olduğu ve gücü temsil ettiği belirtilen boğa heykelinin de yeri değiştirildi. Daha önce Rektörlük binası önünde bulunan boğa heykeli Rektör Bağ, tarafından Gölbahçe'ye fazla dikkat çekmeyen bir noktaya taşındı. Rektör Bağ, heykelin depoya kaldırılacağını belirterek, "Boğayı da ilk gün kaldırtmıştım. İlimizi temsil eden bir şey değil, matadorlarımız, arenamız yok. Tam da benim fakültemin köşesinde bir boğa, heybetli. Horoz olsaydı anlam verirdik, ilk gün de onu bizim Gölbahçe var, oraya taşıttım. Onu da bir depoya kaldırtmamız gerekiyor. Şekilleri de değiştireceğiz" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 13
 • bera 3 yıl önce Şikayet Et
  Sakarya kampuste yapılan yenilikler cami var içinde üçgen şekilleri var lütfen araştırılsın!
  Cevapla
 • Yok 3 yıl önce Şikayet Et
  Yani boğadanmı korktu rektör ne güzel gücü simgeliyor . Bunların hepsi çok komik bahane aramayın heykel için . Rektör boşa enerji harcamadın sadece eğitime yönlensin
  Cevapla
 • Kayseri 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu tür şeylere çok takilmamak gerekir diye düşünüyorum. Takilalim denirse örnek Kayseri tokide evlerin uydu görüntüsünde her binanın çatısında haç isareti gorebilirsiniz.
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Masonları az çok arastırdiginizda gercekten orada kasitli bir seklin varligini anliyorsunuz. Tebrik ederim duyarlilik icin.
  Cevapla
 • Recep 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayır abartmıyoruz. Masonlar, illuminaticiler ve masonik bir yapı olan fetö sembolleri kullanmayı seven semboller mesaj veren örgütlerdir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eczacıbaşı'ndan Cumhuriyet yazarına ağır suçlama
Milli Savunma Bakanı Akar: 31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız