Kardeşi soyadını değiştirmek için dava açtı

Adil Öksüz’ün, Karabük’te tutuklu bulunan kardeşi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz’ün soyadını değiştirmek için dava açtığı ortaya çıktı.

Kardeşi soyadını değiştirmek için dava açtı
Kardeşi soyadını değiştirmek için dava açtı
GİRİŞ 12.12.2016 16:37 GÜNCELLEME 12.12.2016 16:37
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü’nün "hava kuvvetleri sorumlusu" olarak aranan Adil Öksüz’ün, Karabük’te tutuklu bulunan kardeşi Karabük Üniversitesi (KBÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz’ün soyadını değiştirmek için dava açtığı ortaya çıktı.

BERRAK YAPILMASINI TALEP ETTİ

Darbe girişimi sonrası Karabük Üniversitesi’nde akademisyenler üzerinde yapılan soruşturma kapsamında Adli Öksüz’ün kardeşi olduğu tespit edilen Ahmet Öksüz 3 Ağustos’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Tutuklu bulunan Ahmet Öksüz, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak soyadının ‘Berrak’ yapılmasını talep etti.

Karabük Asliye Hukuk Mahkemesine yapılan başvuruda avukatı, Ahmet Öksüz’ün, abisinin FETÖ ile yakınlığını ve ona uşaklık ettiğini bildiğinden 10 yıla yakın bir zamandır görüşmediğini, vatan haini olan kardeşi ile aynı soyadı taşımak istemediğinden kendisi, eşi ve çocuklarının Öksüz olan soyadlarını taşımak istemediklerinden dolayı soyadlarının ‘Berrak’ olarak değiştirilmesi için 12 Ekim tarihinde başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

ETİKETLER
ahmet öksüz
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • türk 3 yıl önce Şikayet Et
  korkusundandır
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  oh ne ala memleket
  Cevapla
 • nil 3 yıl önce Şikayet Et
  o caniyi gebert milletce sana akçapakça tertemiz soyadı verelim
  Cevapla
 • Cansu 3 yıl önce Şikayet Et
  Tam da fetö yöntemi:Zirve-Okyanus-Coşku-Samanyolu-Mehtap-Berrak........
  Cevapla
DİĞER HABERLER
20 yaşını geçmiş araçların fiyatı şaşkına çeviriyor!
Son Dakika: Halil Sezai tutuklandı