'Evet' diyen ünlülere linç! Malum tayfa sahnede

Rıdvan Dilmen'in 'evet' kampanyasına Arda Turan, Burak Yılmaz, Murat Boz gibi isimler destek verince sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı.

GİRİŞ 25.01.2017 14:57 GÜNCELLEME 25.01.2017 16:09
Bu Habere 253 Yorum Yapılmış

Nisan ayında gerçekleştirilecek olan referandum için eski futbolcu Rıdvan Dilmen​, Twitter'da 'Güçlü Türkiye için evet' ​kampanyası​ başlattı. Dilmen'in kampanyasına Arda Turan, Burak Yılmaz, Murat Boz gibi isimler destek verince sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı. Özgürce fikirlerini ifade eden ünlü isimlere sosyal medyada küfür ve hakaret edildi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN EVET

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin sosyal medya üzerinden 'Güçlü Türkiye için evet' kampanyası başlattı. Twitter'daki hesabından bir video yayınlayan Dilmen, "Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım" dedi. Dilmen, A Milli Takım'ın yıldızı Arda Turan'a seslenerek, "Sevgili Arda sen de var mısın? diye sordu.

ARDA'NIN CEVABI

Arda'nın Dilmen'e cevabı ise gecikmedi. "Rıdvan hocam çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım" diyen Arda, "Burak Yılmaz sen de var mısın kardeşim" ifadelerini kullandı. Arda'nın çağrısına cevap veren Burak Yılmaz da, "Güçlü bir Türkiye için ben de varım" sözleriyle şarkıcı Murat Boz'a seslendi. Şarkıcı Murat Boz da yayınladığı video ile 'Ben de varım' dedi.

HAZMEDEMEYEN KÜFÜR ETTİ

Ünlü isimlerin özgürce kendilerini ifade etmesi yine bir kesim tarafından hakaretler ve küfürler ile karşılandı. Sosyal medyada linç kampanyası başlatan kullanıcılar Arda Turan, Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz ve Murat Boz'a ağza alınmayacak sözler sarf etti. 'Evet' cevabını hazmedemeyen kullanıcılar, 'Hayır' diyen ünlüleri de kahraman ilan etti.

İşte o tweetlerden bazıları:

YENİ ŞAFAK

 

YAZDIR
YORUMLAR 253
 • Cengiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Katmerli evet
  Cevapla
 • Cengiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Katmerli evet
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  evet hiç düşünmeden
  Cevapla
 • R... 3 yıl önce Şikayet Et
  Adında Cumhuriyet olan bir ülkede yapılan bir kampanyaya bile demokratik olarak yaklaşamayan ve "EVET" diyenleri vatan haini olarak nitelendirebilecek şuursuz insanlar var. "Hayır" diyenler acaba kendilerinin neye hayır diyeceklerini biliyorlar mı ? Sırf parti düşmanlığı yüzünden ülkeyi böylesine kritik bir süreçte yalnız bırakmak ne kadar doğru ? Sırf kendi çıkarlarını korumak pahasına hayır diyenlere inat GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE için EVET demek en doğru cevap olacaktır. Allah hepimize inşaAllah doğru karar vermeyi nasip eder. Umarım bu parti ve kişisel kinler bir kenara bırakılıp ülkemizin geleceğine fayda sağlayacak kararlara imza atabiliriz ... Saygılarımla
  Cevapla
 • KADİR 3 yıl önce Şikayet Et
  tabi ki EVET
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rezalet görüntüler! Fazla yolcu aldı, bir de üstüne küfür etti
Kahreden haber! Araç uçuruma devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı