Süleyman Soylu'dan Ertuğrul Özkök'e tokat gibi yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da "Referandum İstişare Toplantısı''nda Ertuğrul Özkök'e ayar üstüne ayar vererek sert bir dille eleştirdi.

GİRİŞ 07.03.2017 14:47 GÜNCELLEME 07.03.2017 14:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Süleyman Soylu bu sabah saatlerinde geldiği Trabzon'un Akçaabat İlçesinde STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi. Burada "Referandum İstişare Toplantısı''nda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e çok sert sözler sarf ederek sert bir dille eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Millete hakaret dönemleri bitti artık. O dönemler sona erdi. Millet kendi oyuyla reyiyle iddiasını ortaya koyan bir anlayışı bugün gerçekleştirmektedir." dedi.

"Ertuğrul Özkök sana bir şey söylüyorum. Dilin yine çok uzamış senin. " ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

NONOŞLARLA MI BİRLİKTE OLACAKSIN GİT OL 

Ertuğrul Özkök sana bir şey söylüyorum. Sayın Başbakanımıza dil uzatıyorsun. Senin kimin sözcülüğünü yaptığını bu ülkede biliyoruz. Sen bu ülkenin tarihini bilmiyorsun. Menderesi Başbakanı yapmamak için milleti sıra dayağından geçirdiler. Bilmediğin işlere karışma. Git Avrupa'da nonoşlarla mı birlikte olacaksın ne yapayacaksın onlarla beraber ol. Yazıklar olsun. Hangi sıkıntıyı çektin.

Sırçalı köşklerde hayatını geçirdin. Bu millete hakaret ettin. yazını yaz. Sözlerini söyle. Bu ülkenin hangi meselesine merhem oldunuz. Bu milletin sabrını zorlamayın. 15 Temmuz'da hiç beğenmediğiniz, kokusunu dumayayım diye yüzünüzü çevirdiğiniz bu aziz millet sayesinde ayaktasınız.

"O DÖNEMLER SONA ERDİ"

Bakan Soylu, millete hakaret dönemlerinin artık bittiğini belirterek, "O dönemler sona erdi. Millet kendi oyuyla reyiyle iddiasını ortaya koyan bir anlayışı bugün gerçekleştirmektedir. Çok net bir şekilde söylüyorum ve şu çok nettir." diye konuştu.

YORUMLAR 2
  • yüksekovalı kürt 4 yıl önce Şikayet Et
    harikasın gereken kelimeler söylenen sözler bence daha sert olmalıydı herkes haddini bilsin
    Cevapla
  • hahaha 4 yıl önce Şikayet Et
    ibretlik konusmus.ama anlayana
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fırtınadan yeni görüntüler... İstanbul'da can pazarı! O anlar kamerada
İstanbul'da bazı ilçelerde binaların çatıları uçtu: 4 kişi hayatını kaybetti