İmzalar atıldı! 27 adet üretilecek

SSM ile FNSS arasında imzalanan sözleşmeye göre, havuzlu çıkarma gemisinde konuşlanmış birliklerin, karadaki hedeflere güvenle intikalini sağlayacak ZAHA'lardan 27 adet üretilecek

İmzalar atıldı! 27 adet üretilecek
İmzalar atıldı! 27 adet üretilecek
GİRİŞ 08.03.2017 17:04 GÜNCELLEME 08.03.2017 17:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile FNSS Savunma Sistemleri AŞ arasında, zırhlı amfibi hücum araçlarının (ZAHA) yurt içi tasarım ve üretimini kapsayan sözleşme imzalandı.

SSM'den yapılan açıklamada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının zırhlı amfibi araç ihtiyacına yönelik yürütülen ZAHA Projesi kapsamında, araçların yurt içi tasarım ve üretimini içeren sözleşmenin törenle imzalandığı belirtildi.

Buna göre, havuzlu çıkarma gemisinde konuşlanmış birliklerin, zor deniz koşullarında sahile ve karadaki hedeflere güvenle intikalini sağlamak üzere görev yapacak ZAHA’lardan toplam 27 adet üretilecek.

27 ADET ÜRETİLECEK

Bunların 23'ü personel, 2'si komuta ve 2'si de kurtarma araçlarından oluşacak. Araçlar, "yurt içi geliştirme" modeline uygun olarak tamamıyla FNSS imkan ve kabiliyetleri ile tasarlanacak ve üretilecek.

Teknik özellikleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından tanımlanan harekat konsepti ve görev ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen ZAHA'ların, taşınacak personel sayısı, balistik ve mayın koruma seviyeleri, karada ve suda sağlanacak performans kriterleri açısından benzerlerinden üstün olması hedefleniyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • vay be arkadaş 5 yıl önce Şikayet Et
    Rabbim devletimize milelitmize zeval vermesin hep KORUSUN TÜRK MİLLETİNİ dinini imanını bayrağını ve insanlığını her daim yüceltsin dünya da en büyük milelt eylesin düşmana korku dosta gvüen versin inşeAllah inşeAllah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İki bölgede doğal gaz ve petrol heyecanı! Bakan Dönmez açıkladı
Bakan Muş: En yüksek Ocak ayı ihracat rakamı