İlçeyi dev yılanlar sardı! Üzerine atladı

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir çiftçi, bahçesinde fark ettiği biri yaklaşık 3 metre diğeri ise 1 buçuk metrelik yılanları görüntüledi.

İlçeyi dev yılanlar sardı! Üzerine atladı
İlçeyi dev yılanlar sardı! Üzerine atladı
GİRİŞ 11.05.2017 09:10 GÜNCELLEME 11.05.2017 09:10
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

3 metrelik yılanı fotoğraflayan, bir buçuk metrelik yılanı ise video kaydına alan çiftçi, yılanın saldırı anını da saniye saniye kaydetti. 

Saruhanlı'nın Gözlet Mahallesi'nde zeytincilik ile uğraşan 38 yaşındaki Kadir Şentürk, bahçesinde görüntülediği yılanın saldırısına uğradı. Geçtiğimiz hafta sonu ekimini yaptığı zeytin fidanlarına bakım yapmak üzere gittiği bahçesinde yılan gören Kadir Şentürk, büyük şaşkınlık yaşadı. Hemen telefonuyla fotoğraf çeken Şentürk, yaklaşık 3 metrelik olduğunu ifade ettiği yılanın bir süre sonra fidanın dalına çıktığını daha sonra ise inerek ortadan kaybolduğunu söyledi. Yaklaşık iki saat sonra bahçesinde yaklaşık bir buçuk metrelik başka bir yılanla daha karşılaştığını kaydeden Şentürk, yılanı cep telefonuyla kayda aldığı sırada kendisine saldırdığını belirtti.

ÜZERİME ATLADI

Şentürk, "Geçen hafta sonu zeytinliğimizde çalışma yaparken bir yılan gördüm. Uzun zamandan beri o büyüklükte bir yılan görmemiştim. O arada yılan otluk kısma doğru gitmeye çalıştı, önüne geçip engelledim. Biraz oyalandıktan sonra küçük zeytin dalına çıktı. Bu sırada fotoğraf çektim. Daha sonra yılana zarar vermeden bölgeden uzaklaştırdım. Ortalama 2 saat sonra videoya da çektiğim diğer yılanı gördüm. Onunla da biraz oyalandım. Kendisine küçük toprak parçaları attım. Kendisi benim varlığımdan rahatsız oluyordu. 'Tıss' şeklinde ses çıkarıyordu. O ara üzerime atladı. Videoda da bu görüntü var. Biraz izledikten sonra onu da kendi haline bıraktım" dedi.

Yılanların boyutları hakkında da konuşan Şentürk, "Ağaçta fotoğrafı çekilmiş olan yılanın ortalama boyu yaklaşık 3 metre kadardı. Diğer videosu çekilmiş olan yılanın ise tahminen boyu bir buçuk metre civarındaydı" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Manisa şentürk
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  2,80 var galiba
  Cevapla
 • serkan 3 yıl önce Şikayet Et
  Aha anakonda!
  Cevapla
 • Mehmett 3 yıl önce Şikayet Et
  Binlerce yılan her taşın kayanın alti yılan kaynıyor anaconda bile var
  Cevapla
 • Adiga81 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu yılanın neresi 3 metre. Harhalde çektikçe uzuyor.
  Cevapla
 • Serdark 3 yıl önce Şikayet Et
  Marasli yilan avcisini gonderin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Arşivlerdeki 'Türkiye siyaseti'
325 Km hızla duvara girdi! Lüks aracı paramparça etti