Nokta'da camdan bakmak bile yasak

Nokta dergisini basan polisin incelemeleri sürerken içeri kimsenin alınmasına izin verilmiyor. Dergi çalışanları, çalışanların bir odaya toplanıp üstlerinin arandığını telefonla görüşmenin, camdan bakmanın bile yasak olduğunu anlattı.

Nokta'da camdan bakmak bile yasak
Nokta'da camdan bakmak bile yasak
GİRİŞ 13.04.2007 15:27 GÜNCELLEME 13.04.2007 15:27

Polisin yarım saat kadar önce baskın düzenlediği Nokta dergisinde incelemeler devam ediyor. Dergi çalışanlarından Ahmet Şık, polis ekiplerinin yarım saat kadar önce dergilerine geldiğini söyleyerek yapılan baskını anlattı. Kimsenin yerinden kıpırdamamasının istendiğini söyleyen Şık, 'Üst araması yaptılar. Telefonlarla konuşmak, camdan bakmak yasak dediler' dedi.

Şık, baskının neyle ilgili yapıldığı sorusuna ise 'Genelkurmayın yürüttüğü bir soruşturma sonucu Bakırköy Savcılığı tarafından verilmiş bir arama kararı bulunduğunu söylediler. Şuanda içerideler. Arama devam ediyor' diye konuştu.

İncelemeler devam ettiği için içeri kimsenin alınmazken yemek siparişleri için gelenler bile kapıdan döndü.


Nokta Dergisi'nin bilgisayarlarına el konuldu


Bakırköy Savcılığının talimatıyla Nokta Dergisi’nde arama başlayan polis ekipleri, derginin belge ve bilgisayarlarına el koyarken, yönetici ve editörler dışındaki çalışanları bina dışına çıkardı.


Nokta Dergisi’nin Bakırköy İncirli Caddesinde bulunan merkezine 12.00 sularında gelen polis ekiplerinin araması devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Ankara’dan gelen talimatla, Bakırköy Savcılığından alınan izinle Nokta Dergisi’nde arama yapıldığı öğrenildi. Savcı gözetiminde aramalarını sürdüren Bakırköy Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı mali polislerin de bulunduğu ekipler, dergideki belge ve bilgisayarlara el koydu. Ekipler öncelikle, çalışanları bir odada topladı ve sonrasında Nokta Dergisi Genel Yayın Müdürü Alper Görmüş ve editörler dışında tüm çalışanları dışarı çıkardı.


Dergide arama devam ederken ekiplerin, bilgisayarların kimler tarafından kullanıldığını belirlemek için de çalışma yürüttüğü ifade edildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
FETÖ taktiği ve Kılıçdaroğlu'nun “Elimizdeki seçmen bilgileri YSK'nın elinde yok" sözleri
İstanbul'un en kalabalık semtlerinde en çok nereli yaşıyor?