Alp eteklerindeki PKK eğitim kampı

EUROPOL’ün yayınladığı 2017 Terör Raporu’da çok çarpıcı bir bilgi yer aldı.

Alp eteklerindeki PKK eğitim kampı
Alp eteklerindeki PKK eğitim kampı
GİRİŞ 20.06.2017 12:37 GÜNCELLEME 20.06.2017 12:40
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Avrupa Polis Teşkilatı EUROPOL'ün 2016 yılını mercek altına aldığı 2017 Terör Raporu yayınlandı. Raporda  28 Avrupa Birliği üyesi ülkenin maruz kaldığı terör saldırılarını ele alınıyor. 

AB dışı ülkeler kısmında Türkiye’yi mercek altına alan EUROPOL'ün raporunu star gazetesi yazarı Saadet Oruç bugünkü köşesine taşıdı.

ALP DAĞI ETEKLERİNE PKK KAMPI

Avrupa ülkelerinin yanı sıra Türkiye'deki terör olaylarının incelendiği raporun PKK kısmında ise, AB ülkelerindeki PKK saldırılarına yer veriliyor. Raporda en dikkat çekici nokta ise “Ek olarak, İsviçre, PKK’nın 2016 yılının ikinci yarısında Alp Dağı eteklerinde gençlere yönelik ideolojik eğitim kampı kurmuş olabileceğini bildirdi.” ifadesi. 

Oruç, PKK ile ilgili kısmı köşesine şu sözlerle taşıdı:

PKK kısmında da, AB ülkelerindeki PKK saldırılarına yer veriliyor. Haraç toplama faaliyetleri de yine bu belgede altı çizilen, hatta para miktarı verilen bir başlık. Buna göre, Fransa’da toplanan haraç miktarı 5.3 milyon Euro.

Ancak raporun en ilginç kısmı, PKK bölümünün en sonunda yer alan bir cümle.

"Ek olarak, İsviçre, PKK’nın 2016 yılının ikinci yarısında Alp Dağı eteklerinde gençlere yönelik ideolojik eğitim kampı kurmuş olabileceğini bildirdi."

İsviçre. Hani 16 Nisan referandumu öncesinde, bir PKK gösterisinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yöneltilmiş bir silahın yer aldığı afişe izin veren İsviçre. PKK, Alp eteklerine Kandil’i taşımış neredeyse. Rapora bu bilgi resmen İsviçre tarafından eklenmiş. Tıpkı, Almanya, Fransa ve Belçika’nın kendi topraklarındaki PKK saldırılarını rapora aktardıkları gibi. Elbette öyle olacak çünkü PKK, AB’nin terör örgütleri listesinde yer alıyor. Şimdi soru şu: Ankara, İsviçre’den Alp eteklerindeki bu kamp ile ilgili adım atmasını isterse? Ya da Almanya? Ankara’nın teröre karşı işbirliği talebine nasıl karşılık verecek?

ETİKETLER
isviçre
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • isa 4 yıl önce Şikayet Et
  Son cümledeki buna nasil cevap verecek? sorusuna cevap. Bunlar öyle yüzsüz öyle yüzsüzler ki utanmadan SIKILMADAN onada bir cevap bulurlar.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 4 yıl önce Şikayet Et
  Siyonist kafir iblis yahudilerin olduğu her yerde terör vardır. Çünkü o iblisler her taşın altından çıkar.Buna pkk şeytanıda dahil.
  Cevapla
 • Ersoy21 4 yıl önce Şikayet Et
  Biz her dağı bombalarız.
  Cevapla
 • oflu 4 yıl önce Şikayet Et
  eeeeeeeee hainlere artık türkiyede nefes almak yok tek çareleri avrupalı ana babaları hehehehehe
  Cevapla
 • serdar 4 yıl önce Şikayet Et
  avrupa bitmişdir emin olun!!biz yeterki biz doğru olalım !!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Şanlıurfa'dan acı haber: 4 ölü, 3 yaralı!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer "yeni hamlemiz hazır" deyip duyurdu: Dert son bulacak