İmam hatipli öğrencilerden duygulandıran proje!

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Afrika’da su kuyusu açtırdı.

İmam hatipli öğrencilerden duygulandıran proje!
İmam hatipli öğrencilerden duygulandıran proje!
GİRİŞ 23.06.2017 14:28 GÜNCELLEME 23.06.2017 14:28

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afrika Susuz Kalmasın” sosyal sorumluluk projesini faaliyete geçirdi. Türkiye’de hatta dünyada yardıma ihtiyacı olanlarla gönül köprüsü kuran AtakumAihl, Afrika’da  su kuyusu açtırdı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlemiş olduğu su kuyusu yardım kampanyası için kolları sıvayan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi projesini mübarek ramazan günlerinde faaliyete geçirdi. Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin katkılarıyla açılan su kuyusu projesine öğrenciler, öğretmenler, veliler ve okul aile birliği destek verdi. 13 Ocak 2017 tarihinde İHH Samsun Bölge Müdürü Hüseyin Mutlu’ya devir teslim töreni ile takdim edilen 16.425 TL’lik yardımlar ile 80 hane ve 350 kişinin faydalanacağı 80 hane ve 350 kişinin faydalanacağı su kuyusu açtırıldı.

"KARDEŞLERİMİZİN, RAHMET VE MAĞFİRET AYINDA SU NİMETİ İLE BULUŞMLARI ÇOK ANLAMLI OLDU"

Proje ile ilgili düşüncelerini aktaran Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zahit Köseoğlu “Suya muhtaç kardeşlerimizin temiz su ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla okulumuzda başlatılan kampanya Tanzaya’da su kuyusunun açılmasıyla tamamlanmış oldu. Kardeşlerimizin özellikle rahmet ve mağfiret ayında su nimeti ile buluşmaları çok özel ve anlamlı oldu. 80 hane ve 350 kişinin faydalanacağı su kuyusunun açılmasında katkısı olan öğrenci, öğretmen, velilerimize, okul aile birliğimize ve okul derneğimize yürekten teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki zamanlarda bu ve benzeri çalışmaların artarak devam etmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Libya ordusundan büyük başarı! 15 uçak indi, hepsi kaçıyor!
Son dakika haberi: 25 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı