AK Parti’den '50 milyon' açıklaması!

AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “15 Temmuz gecesi 50 milyonluk Türkiye'nin istikbalini kurtardık” sözleriyle ilgili açıklama geldi.

AK Parti’den '50 milyon' açıklaması!
AK Parti’den '50 milyon' açıklaması!
GİRİŞ 17.07.2017 16:47 GÜNCELLEME 17.07.2017 16:49
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “15 Temmuz gecesi 50 milyonluk Türkiye'nin istikbalini kurtardık” sözlerindeki 50 milyonun sehven söylendiğini belirterek "Altında çapanoğlu aramanın manası yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişimiyle ilgili “Biz, 15 Temmuz gecesi 250 kahramanı toprağa verdik, karşılığında 50 milyonluk Türkiye’nin istikbalini kurtardık” sözleri Meclis Genel Kurulu’nda da gündem oldu.

CHP'DEN ÇİRKİN PROVOKASYON

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı şunları söyledi:

“Musibetler milletimizi birleştirir. Darbe teşebbüsünde de milletimiz tek vücut olmuştur. Ancak, 80 milyonluk Türkiye’de 30 milyon insanı yok saymak ve milleti bölmek vatanın birliğine ve bütünlüğüne alenen yapılmış bir saldırıdır. Cumhurbaşkanı’nın andığı 50 milyon kimlerdir? AKP ve MHP’ye oy verenlerin ve ailelerinin toplamı mıdır? Eğer böyleyse bu konuşmayla bölücülük yapılmış olmaz mı?” dedi.

'KAYITLAR SON DERECE AÇIK'

Atıcı’nın sözlerine Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı cevap verdi. Bostancı, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız her vesileyle 80 milyonun birliğini ve kardeşliğini ifade ediyor. Bu, kayıtlarda son derece açık” dedi. Bostancı

CHP milletvekillerinin “Kayıtlara bakın 50 milyon diyor” tepkisi üzerine Bostancı, “Sehven söylenmiş bir “50 milyon”dur, altında çapanoğlu aramanın manası yoktur” yanıtı verdi.

YORUMLAR 11
 • Yusuf 6 yıl önce Şikayet Et
  Amaaan CHP sende herkes icraat yapar vatanın milletin refahı huzuru için sende vatanıma milletime nasıl zarar veririmin peşindesiniz bırakıverin bu işleri saptırmayın
  Cevapla
 • Vatan evladı 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkenin 1000yıllık geçmişinde İslam iman ve cihad var fethettikçe büyüdükçe tabi birçok gavur bu ülkede rahat rahat yaşamış iyilikten maraz doğmuş ve gavur çocukları çoğalmış kısacası bi hesap yaparsan bayağı çıkar yani ...
  Cevapla
 • Biliyor 6 yıl önce Şikayet Et
  CHP de biliyor altında bir şey olmadığını. Ne buluruz da sarılırız dejenere ederiz de halkı kandırırız diye diye ömür çürütüyorlar.
  Cevapla
 • YÜKSELİN BİRİ 6 yıl önce Şikayet Et
  kılıçtaroğlunun türkiyenin yüzde 50 den fazlası hala demokrasiye inanıyor söyleminin yanında oldukça masum bir söylem
  Cevapla
 • Bozkurt 6 yıl önce Şikayet Et
  Aslında doğru söylemiş 30 milyon hain rahat çıkar
  Cevapla
 • dogrucu 6 yıl önce Şikayet Et
  bence de. ve kasıtlı olarak 50 milyon dediğini düşünüyorum. 30 milyon hain de çok yüksek bir oran. bizim kadar vatan haini üreten başka millet var mi dünyada.. Yaziklar olsun...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hamas gizli cephaneliğini açığa çıkardı! İsrail'e korku salan paylaşım: Tel Aviv yanacak!
BM Raportörlerinden Gazze çağrısı, Guterres de açıklama yaptı