Protokol kavgası ile ilgili flaş gelişme!

İçişleri Bakanlığı, Ordu'nun Perşembe Yaylası Şenlikleri'nde Kurtulmuş'un da bulunduğu protokol tribününde meydana gelen kavga ile ilgili müfettiş görevlendirdi.

GİRİŞ 24.07.2017 12:19 GÜNCELLEME 24.07.2017 13:21
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı, Ordu'nun Aybastı İlçesi'ndeki Perşembe Yaylası Şenlikleri'nde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu protokol tribününde İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ile Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Enver Yılmaz'ın korumaları arasında çıkan kavgayla ilgili 2 polis başmüfettişi görevlendirdi. Ordu Valisi Seddar Yavuz, kavgayla ilgili olarak, "Ordu adına utandım, utanmalıyız" dedi.

Ordu'nun Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası Şenlikleri'nin dünkü son gün etkinlikleri öncesi, şenlik alanındaki protokol tribününde yer düzeni konusunda kavga çıktı. Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik, protokolde kendi adı yazılmayan bir koltuğa oturunca, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz müdahalede bulundu. Müdür Çelik ve Başkan Yılmaz arasında tartışma yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi zabıtaları ve Emniyet Müdürü korumaları da buna karışınca arbede çıktı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da ezilme tehlikesi geçirdiği kavgada, komandolar ve korumaların erken müdahalesi olayları yatıştırdı. Bakan Numan Kurtulmuş, Vali Seddar Yavuz ve Emniyet Müdürü Suat Çelik yoğun güvenlik önlemi altında, şenlik alanını terk etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından dünkü bu gerginlikle ilgili 2 polis başmüfettişi görevlendirildi. Bu sabah Ordu'ya gelen polis başmüfettişlerinin çalışmalarına başladığı, Başkan Enver Yılmaz ve Emniyet Müdürü Suat Çelik'in de ifadelerine başvurarak kavga olayınının detayını araştıracağı öğrenildi. 

VALİ YAVUZ: UTANMALIYIZ BİRAZ

Öte yandan Ordu Valisi Seddar Yavuz, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir restoranda gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Gazetecilerin Perşembe Yaylası'ndaki kavgayla ilgili sorularını da yanıtlayan Vali Yavuz, "Herşey herkesin gözü önünde oldu. Bu konuyla ilgili benim bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bütün görüntüler de ortada. Bunun üzerine söylenebilecek söz varsa, utandım sadece. Arkadaşlar utandım, Ordu adına utandım, şahsım adına utandım. Utanmalıyız, başka bir şey sormayın" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • muhammed 4 yıl önce Şikayet Et
  belediye başkanının nasıl atıldığını gören bi benmiyim bu adamın ofisinde dinleme cihazı çıkmıştı ordan takmıştı eemniyet müdürüne aha buraya yazıyorum haberlere çımkmıştı sayın cumhurbaşkanı bunun ofisine giderken ihbar geldi valiliğe gitti emniyette böcek aramasında böcek bulunca bu adam emniyet müdürüne zaten takmıştı ordu belediyesi edsden fetöye en çok para aktaran belediyelerden biridir önceki senelerde yazılan cezalara bakılarak bu anlaşılabilir
  Cevapla
 • ata 4 yıl önce Şikayet Et
  belediye başkanını hemen görevden alaçaksın emniyet mensupları belediyenin bütün arabalarını baglar belediyeye adım attırmaz istese çünkü hepsinde ofsayt
  Cevapla
 • mustafa laz 4 yıl önce Şikayet Et
  sana bakanlık yakışmıyor REİS hak kında atıp tutuyordun
  Cevapla
 • Abdullah ademoğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  bu bakana yapılan terbiyesizlik, kim suçluysa mutlaka cazalandırılmalı...
  Cevapla
 • Mehmet Şahin 4 yıl önce Şikayet Et
  Bazı başkanlar kendilerini kral zannediyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altın için yeni düzenleme sinyali
Fenerbahçe nefes aldı!