Siirt'te bazı yollar kapatıldı

Siirt'te bazı yollar kapatıldı Siirt'in Şirvan ve Baykan ilçelerinde terör örgütü PKK'yla mücadele kapsamında bazı yolların kullanıma kapatıldığı bildirildi.

Siirt'te bazı yollar kapatıldı
Siirt'te bazı yollar kapatıldı
GİRİŞ 03.08.2017 21:06 GÜNCELLEME 03.08.2017 21:06

İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilebilecek eylemlere yönelik vatandaşların can ve mal güvenliği sağlamak ile terör örgütü PKK'ya lojistik destek ve eleman temini faaliyetlerinin  önüne geçilmesi maksadıyla her türlü tedbirin alındığı belirtildi. 

Açıklamada, Bitlis merkez Karınca Jandarma Karakol Komutanlığı  sorumluluk bölgesinde bulunan ve ikamet edenin olmadığı Konalga köyü ve  mezralarına giden yolun Bitlis Valiliğince kapatıldığı, bölgenin daha önceden  barınma alanı olarak kullanıldığı bildirildi.

Son zamanlarda söz konusu bölgenin örgüt mensuplarınca barınak ve  sığınma alanı olarak kullanılabileceği belirtilen açıklamada, yollar kullanılarak  iş birlikçiler tarafından erzak yardımı yapılabileceği değerlendirildiği  aktarıldı.

Bitlis merkez Konalga köy ve mezralarına giden Siirt'in Şirvan  ilçesine bağlı Boylu Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan  Kömürlü köyü ile Baykan ilçesine bağlı Kasımlı Jandarma Karakol Komutanlığı  sorumluluk bölgesinde bulunan Kasımlı köyü yolunun kullanıma kapatıldığı  kaydedilen açıklamada, aksine hareket edenler ile emirlere duyarsız kalanlara  fiile ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde ilgili mevzuat gereği yasal işlem  yapılacağı bildirildi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Her an patlak verebilir! Yeni salgının ayak izleri (21 Ekim 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 284 milyar TL'lik yatırım yapıldı