11 Ağustos cuma mesajları! En samimi ve içten hayırlı cuma mesajları

Müslümanların Allah’ın rızasını kazanacağı, cuma gününün rahmet, bereket ve faziletine nail olmak için ihlas ve samimiyetle ibadetlerini yerine getireceği yeni bir mübarek cuma gününe daha geldik. Bu kutsal günü sevdikleriyle birlikte paylaşmak isteyenler için 11 Ağustos Cuma gününe özel, içlerinde en güzel ayetlerin ve duaların olduğu cuma mesajları şimdi haberimizde…

11 Ağustos cuma mesajları! En samimi ve içten hayırlı cuma mesajları
11 Ağustos cuma mesajları! En samimi ve içten hayırlı cuma mesajları
GİRİŞ 11.08.2017 09:09 GÜNCELLEME 11.08.2017 09:09

Dünyanın dört bir yanındaki ve ülkemizdeki milyonlarca Müslüman bugün, Müminlerin bayramı olarak kabul edilen bu kutsal günde cuma gününün getirdiği rahmete ve berekete istinaden Allah’ın huzurunda bol bol ibadetlerini eda edecekler. Allah’a yönelerek Cuma gününün huzuruna ve faziletine erişecekler. Ayetlerle de öneminin her defasında öneminin vurgulandığı ve Müslümanların heyecanla beklediği bu anlamlı günü sevapla dolu geçirerek hem Allah’ın rızasını kazanacaklar, hem de ahirete güzel bir hazırlık yapacaklar.

Yaptığımız ibadetler ve iyiliklerden iki kat sevap kazanacağımız bu uğurlu günü siz de sevdiklerinizle birlikte paylaşabilirsiniz. Onlara en samimi ve hayırlı cuma mesajları göndererek bu mübarek günü daha da güzelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için seçtiğimiz bu özel mesajları sevdiklerinizle paylaşarak onlara ne kadar değerli olduğunu gösterebilirsiniz. 11 Ağustos Cuma gününe özel, içlerinde en özel ayetlerin ve duaların olduğu Cuma mesajlarına haberimizde sizin için yer verdik.

EN SAMİMİ VE HAYIRLI CUMA MESAJLARI:

->Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasib eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

->Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek, endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun.

->Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın. Derdine derman, gönlüne iman dolsun! Hayırlı Cumalar.

->Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

->Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

->Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

->Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. “Hayırlı nurlu cumalar”

->Ya Rabbim; bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Hayırlı nurlu cumalar.

->Ey ALLAHIM! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen'den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin) hayırlı cumalar...

->Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennette gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

->Kalbimiz imana, gönlümüz İslama, dilimiz Kur-an’a, kulağımız ezana, gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Amin. “Hayırlı Cumalar”

->Bu mübarek cuma gününün tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah’ım bizi bize bırakıp şeytanın ve Nefsimizin elinde oyuncak eyleme. Bizi Rızanı kazanıp, Cennette Cemalini görenlerden eyle. (Amin) Hayırlı Nurlu Cumalar...

->Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

->Allahım, bizi, dinde yalnız sana ihlasla ibadet eden haniflerden kıl! Yönümüzü Yanlış bildiklerimizden Hakka tevcih eyle! Hayırlı Cumalar.

->Allah'ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin. Tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

->Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle. “Nurlu Cumalar”

->Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

->Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar...

->Allah’ım; Cumâ günleri kazanacağımız sevapları, Nurdan mürekkeplerle yazdır meleklerine. (Amin) Hayırlı Cumâlar...

->Allah'tan bir dua gibi Peygamber'den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı CumaIar…

->Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle! Cumanız mübarek olsun.

->Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaatı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

->Allah'ım, 'kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

->Bu mübarek cuma gününün tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah’ım bizi bize bırakıp şeytanın ve Nefsimizin elinde oyuncak eyleme. Bizi Rızanı kazanıp, cennette Cemalini görenlerden eyle. (Amin) Hayırlı Nurlu Cumalar

->Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

->Allah'ım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi alıp götür… Sen dualarımı kabul et. Amin. Hayırlı Nurlu Cumalar.

->Belki kalbindir acıyan...Belki bedenin...Belki de ruhundur kıvranan, belkide bin türlü muamma...Her ne durumda olursan ol; diline yakışır bu dua; Ya Rabbi, Razı olmadığın şeylerden ne yapmışsak hepsini affet! AMİN. Hayırlı Nurlu Cumalar.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Taliban'dan BM'ye mektup! Sürpriz talep...
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum