"Cübbeli'yi öldürme talimatı aldım"

DEAŞ Terör Örgütü’ne mensup şahıslara yönelik yürütülen bir soruşturma kapsamında Ahmet Mahmut Ünlü hakkında suikast planları yapıldığı ortaya çıktı.

"Cübbeli'yi öldürme talimatı aldım"
"Cübbeli'yi öldürme talimatı aldım"
GİRİŞ 23.08.2017 12:28 GÜNCELLEME 23.08.2017 14:26
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Örgüt üyeliğinden hakkında dava açılan şüpheli Hakkı U. ifadesinde, örgütün kendisine verdiği Cübbeli Ahmet Hoca talimatını anlattı.

CÜBBELİ'Yİ ÖLDÜRME TALİMATI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca DEAŞ Terör Örgütü'ne mensup 4 şüpheli hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında hazırlanan iddianamede çok önemli ayrıntılar yer aldı. Şüpheliler arasında yer alan Hakkı U.'nun aldığı talimatla Cübbeli Ahmet Hoca'yı öldürme planları yaptığı ve bu yönde Cübbeli'nin sohbetlerini takip ettiği öğrenildi.

SOHBETLERİNE TAKİP

Şüpheli ifadesinde; "Yakalandığım tarihten 2-3 gün önce örgüt mensuplarınca şifreli olarak haberleşmiş olduğumuz program vasıtasıyla bize gelen mesajda Cübbeli Ahmet Hoca'nın ders verdiği ve toplantı yaptıkları yerlerin nereler olduğu, buralara kaç kişinin geldiği, ne zamanlar toplandıkları hakkında araştırma yapmamız talimatı verildi. Bu talimat 'convers' isimli program ile cep telefonumuza gelen bir dosyayı şifreli TrueCrypt programı ile bilgisayarda açarak okuduk. Bu talimatın geldiğini İbrahim Ş. ve Kemal O. da biliyor" dedi.

Soruşturma kapsamında şüpheliler Hakkı U., İbrahim İ., Yusuf İ. ve Kemal O.'nun Kadıköy'deki ikamet adreslerinde ve işyerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve örgüt belgeleri ele geçirildi.

DAVA AÇILDI

Şüpheliler hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' suçları kapsamında dava açıldı. Dava ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 74
 • ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah büyüktür kimin ne yapacağini bilir hayırlısı ne ise inşaallah bizi bütün fitne fesattan ve oyunlardan ülkemizi ve alimlerimizi korusun
  Cevapla
 • okan 4 yıl önce Şikayet Et
  sn ahmet hoca efendinin her söylediği kaynaklarda var kendisinden ALLAH CC razı olsun
  Cevapla
 • Özet 4 yıl önce Şikayet Et
  Hocam ve ben . Kader ve kaza ya inanıyoruz.
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  allahın koruduğuna dünya gelse bir zarar veremez
  Cevapla
 • Burhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Ehlisünnet alimlere dil uzatanlar önce kendilerine bir baksınlar bunlar kimin peşinden gidiyor.bir çok grup türedi isimlerini burada yazmayacağım Allah ehlisünnet itikadına göre yaşamayı ve ölmeyi nasip etsin.kimse kimseyi ecel gelmeyince öldüremez Allahc.c dediği olur.
  Cevapla
 • CcC Yasin Toprak CcC 4 yıl önce Şikayet Et
  amin kardeşim..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 23 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Önemli düşüş!
Antalya'da panik! Gören telefona sarıldı