Deniz Feneri 1000 Arakanlı aileye barınak kuruyor

Deniz Feneri Derneği, Arakan’da krizin başladığı Ağustos ayından bu güne kadar On binlerce mazlum Arakanlı'ya yardım malzemesi ulaştırdı.

Deniz Feneri 1000 Arakanlı aileye barınak kuruyor
Deniz Feneri 1000 Arakanlı aileye barınak kuruyor
GİRİŞ 01.11.2017 13:32 GÜNCELLEME 01.11.2017 13:37
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Budist Myanmar yönetiminin Rohingya’lı  Müslümanlara uyguladığı baskı ve soykırım devam ediyor. 

Katliamdan kaçarak nehirleri ve dağları aşmayı başaranlar Bangladeş’e sığınıyor ve yaşam savaşı veriyor. 

MÜLTECİ SAYISI 600 BİN’E ULAŞTI

Kaçmayı başaramayan Arakanlılar ise Budist ordu güçleri ve çetelerin elinde katledilmeye terk ediliyorlar ya da açlık ve sefaletle yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Deniz Feneri Derneği katliamların başladığı 25 Ağustos’tan bugüne kadar  Myanmar Arakan içlerine ulaştırdığı yardımların yanı sıra Bangladeş’e göç eden 600 bini aşkın mülteciye de bağışçılarının desteğini ulaştırmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Deniz Feneri, hem Arakan’da hayata tutunmaya çalışan hem de Arakan’dan Bangladeş’e göç eden binlerce mülteciye yardım malzemesi ulaştırdı. Yardımlardan Arakanlı müslümanlar yararlandı.

VAHŞETTEN KAÇARKEN DE ZORLUK VAR

Vahşetin başladığı Ağustos ayından bu yana Arakanlı müslümanlara her türlü yardımı ulaştırdıklarını açıklayan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz  yaşanan bu insani dram bitene kadarArakanlı mazlumları yalnız bırakmayacaklarını söyledi. 

Cengiz, nehirdeki göç esnasında boğulmaların devam ettiğini ve krizin ilk günkü sıcaklığını aynen koruduğunu belirtti. 

DENİZ FENERİ ARAKAN’DA İLK ETAPTA 1000 KONUT KURUYOR

Deniz Feneri Derneği olarak Müsiad ile birlikte başlattığımız "Arakan'a Acil Yardım" kampanyamızın yanı sıra mağdur durumda gayri insani şartlarda yaşamak zorunda olan kardeşlerimiz için geçici barınma ile ilgili olarak ilk etapta bağışçıların ve Müsiad'ın da katkılarıyla 1000 konutluk merkez inşa etme çalışmalarımızda bütün hızıyla devam ediyor dedi.

Hedefimiz ise 10 bin konutu en kısa zamanda  mazlum ve mağdur Arakanlıların daha iyi şartlarda yaşaması için tamamlamak.

Mehmet Cengiz, Bangladeş’te Arakanlılara yönelik su kuyusu projeleriyle ilgili olarakta bilgi vererek,  katkıda bulunmak isteyen bağışçılarımız 700 usd vererek  bir nebze olsun yaraların sarılmasına vesile olabilirler..

Hali hazırda gıda, hijyen, temiz su, sağlık ve giyim yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırdıklarını söyleyen Mehmet Cengiz, yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı: 

"Binlerce kişiye gıda yardımı, sıcak yemek dağıtımı, 2000 bin aileye barınma yardımı tente dağıtımı, hasır dağıtımı,  Kamplarda temiz suya ulaşmakta güçlük çeken Arakanlılar için su kuyusu inşaası ve 400 aileye hijyen paketi dağıtımı ile erkek, kadın ve çocuk kıyafetleri olmak üzere yüzlerce aileye kıyafet, mutfak ve yaşam malzemeleri dağıtımı yapıldı" dedi.

YORUMLAR 8
 • muhammet aydın 5 yıl önce Şikayet Et
  böyle millet ve ırk dünyada yok.haberi duydum ve kendimden gurur duydum.
  Cevapla
 • birisi 5 yıl önce Şikayet Et
  seni seviyorum ülkem
  Cevapla
 • AYH 5 yıl önce Şikayet Et
  ülkemiz 150 milyon insani rahatlikla gecimini saglayacak toprak olarak büyüklükte ve güctedir, isteyen müslüman kardeslerimizi dünyanin neresinden olursa olsun getirip dogu bölgelerimize yerlstirmek lazim, gelenler vatana ihanet etmezler. pkk pisliginin en ufak sansi kalmaz. pkk yi temizlemek icin yapilan masraflari gelenlere harcasak daha ucuza mal olacagindan kimsenin süpesi olmasin.
  Cevapla
 • Ahmet Aday 5 yıl önce Şikayet Et
  Buraya para göndermek istiyorum nasıl gönderebilirim Almanyadan veya yakında izine geleceğim yardımcı olun Allah rızası için
  Cevapla
 • nevzat 5 yıl önce Şikayet Et
  Deniz Fenerinin Ziraat ,vakıfbank veya Halk bankasında hesabı var şubeden, veya internetten kendi sitesinden ARAKAN hesabına yatırabilirsin.
  Cevapla
 • B.Ali 5 yıl önce Şikayet Et
  Deniz Feneri Derneğinin internet sitesini inceleyin oradan gönderebilirsiniz. http://www.denizfeneri.org.tr/
  Cevapla
 • Ahmet Aday 5 yıl önce Şikayet Et
  Buraya para göndermek istiyorum nasıl giderebilirim Almanyadan veya yakında izine geleceğim yardımcı olun Allah rızası için
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den açıklama: Kılıçdaroğlu'na o sözün söylenmesi etik değil
İnanması zor olsa da bu kareler tamamen gerçek!