ALO 182 hastane randevusu iptal edilince para kesiliyor mu?

İnternet üzerinden MHRS veya telefon üzerinden alo 182'den hastane randevusu alanlar randevuya gitmez veya iptal ederse para cezası kesiliyor mu? 182 hastane randevusu gidilmezse cezası var mı? İşte detaylar...

ALO 182 hastane randevusu iptal edilince para kesiliyor mu?
ALO 182 hastane randevusu iptal edilince para kesiliyor mu?
GİRİŞ 22.11.2017 14:54 GÜNCELLEME 22.11.2017 14:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Online MHRS randevu işlemi sağlık sorunları yaşayan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemi MHRS ile hem gitmek istediğiniz hastaneyi, bölümü ve saati hem de dilediğiniz hekimi seçme şansınız oluyor. Peki MHRS randevusu nasıl alınır, iptal etmek için ne yapmak gerekir?

MHRS hastane randevu alma sistemiyle artık hastanelerden randevu almak çok kolay. Hem online olarak hem de telefon üzerinden ulaşılabilen MHRS hastane randevu alma sistemiyle gitmek istediğiniz hastane, bölüm ve saati hem de dilediğiniz hekimi seçme şansınız var. Randevu almak için tek yapılması gerekense doğru adımları gerçekleştirmek.

ONLİNE MHRS RANDEVU İŞLEMİ

İnternet Üzerinden; MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. 

Hastane randevunuzu online ve telefondan iptal edebilirsiniz. Randevuyu aldığınız gün içinde 15-20 dakikaya kadar hastane randevusu iptal edilebilir. Hastane randevu iptal etmediğiniz zaman para kesintisi olmuyor. 

mhrs

MHRS RANDEVU İPTAL NASIL YAPILIR?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilirsiniz. MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

YORUMLAR 1
  • rafet AKSARI 4 yıl önce Şikayet Et
    Geçen hafta cildiye bölümüne müracaat ettim Murat adlı doktor vardı. Parmağımdaki ağrıya dokunmadan ultrasona sevk etti bende yırtıp attım ve genel cerrahiye gittim oradaki doktor gereken yakınlığı gösterdi ve röntgen çektirdim. Benim sorum hiç bir şey yapmadığı halde neden cildiyeye param kesildi anlamıyorum. Bu başıbozukluğu dur diyecek bir kimse yok mu?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti'nin başörtülü milletvekillerinden anlamlı kare
İstanbul'da 30 yıllık yöneticiliğin ardından doğal yaşam için Bilecik'e yerleşti