Sarraf ABD'ye nasıl uçtu?

AK Parti İstanbul Milletvekili TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Rıza Sarraf'ın ABD'ye gidişinde ihmali bulunanların araştırılmasını istedi.

Sarraf ABD'ye nasıl uçtu?
Sarraf ABD'ye nasıl uçtu?
GİRİŞ 30.11.2017 06:14 GÜNCELLEME 30.11.2017 06:23
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Şentop, Rıza Sarraf’ın Türkiye için kurulan bir organizasyonun parçası olduğunu öne sürerek, yurtdışına çıkmasına göz yuman, ihmali olan veya yardımcı olanların ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

Şentop, “Türkiye’den gidişinin de bu planının bir parçası olduğu üzerinde düşünmek gerekir. Bu operasyon çerçevesinde bir ihanet işidir” dedi.

Zarrab’ın, Türkiye’de cezaevinden çıktıktan sonra eşi ve çocuğuyla ABD’ye gitmesi sürecinde, istihbarat birimlerinin üzerine düşeni yapmadığına ilişkin tartışmalar AK Parti içinde haftalardır sürüyor. Şentop, TBMM’deki sohbetinde, bu işin arkasındaki organizasyonun ortaya çıkarılması için ABD’den önce Türkiye’ye bakmak gerektiğini söyledi.

Şentop, şöyle konuştu:

TÜRKİYE’DEN GİDİŞİ PLANIN BİR PARÇASI

“Sarraf ABD’de belli yönde ifade vermesi için baskı görmüş olabilir. Buna ilişkin çok şey duyuyoruz ama asıl Türkiye’den gidişinin, bu planının bir parçası olduğu üzerinde düşünmek gerekir. Dolayısıyla onun gidişinde dahli olanların, yardımcı olanların, göz yumanların da mutlaka araştırılması lazım. Bu operasyon çerçevesinde bir ihanet işidir. Sonuç itibarıyla FETÖ’cüler tarafından belgelerin götürülmesi dahil, bu ihanetin, Sarraf’ın Türkiye’den gidişi konusunda da bir organizasyon boyutu olduğunu düşünüyorum. 

KARISI VE ÇOCUĞUYLA GİDİŞİ KAMUFLAJ

Şu anda yapılıyor mu bilmiyorum ama bu konuda araştırma ve inceleme başlatılmalıdır. Kimin ihmali var ona bakıp işe oradan başlamak lazım. Bir organizasyon olup olmadığını ortaya çıkarmak için, ABD’ye gittikten sonrasından değil, öncesinden başlamak lazım. Sarraf olayı, 17-25 Aralık’ta FETÖ eliyle gerçekleştirilmeye çalışılan operasyonun ABD’de devamı mahiyetinde. Burada da temel aktör olarak Sarraf’ın kullanıldığı görülüyor. O bakımdan bence Sarraf’ın Türkiye’den ABD’ye gidişinin de mercek altına alınması lazım. Bu gidişe masumhane bir gidiş süsü verilmiştir. Karısı ve çocuğuyla birlikte gidiyordu. Ben bunun bir örtü, bir kamuflaj olduğunu düşünüyorum.” 

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 41
 • Adil 6 yıl önce Şikayet Et
  Sorgulayin karisini o zaman!
  Cevapla
 • Misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  Yurt dışı yasağı konmuş mu da çıkmasın?Bir defa bu işlem düşünülmedi bile.
  Cevapla
 • gokhan 6 yıl önce Şikayet Et
  yine 17 25 e bağlanmaya çalışılıyor. biriniz de çıkıp desin ki zafer çağlayan o parayı almadı kesinlikle. zafer çağlayan ve egemen bağış da çıkıp açıklama yapmalı.
  Cevapla
 • YiğidoDoç 6 yıl önce Şikayet Et
  Hadi bu herif gitti de bizim Halkbank Gen.Md.Yrd. ne akla oraya gitti hiç aklım almıyor. ABD haydut devlet, kanun-hak vs. tanımaz ki. neylerine güvenip gittiler. kimse bunlara dur demedi?
  Cevapla
 • Yavuz 6 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ davalarından serbest kalanlarda mercek altına alınmalıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tevfik Göksu projelerini tanıttı: Dünyanın en büyük kentsel dönüşümünü yapıyoruz
AK Parti adayı Hakan Tütüncü'den Antalyalıları heyecanlandıran projeler!