Siirt'te viyadük asma köprüsü çöktü

Türkiye'nin en büyük konsol viyadüklü köprüsü olan ve yapımı tamamlanmak üzere olan Siirt'in Pervari'deki Beğendik Köprüsü'nün bir bölümü, henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Siirt'te viyadük asma köprüsü çöktü
Siirt'te viyadük asma köprüsü çöktü
GİRİŞ 18.12.2017 13:43 GÜNCELLEME 18.12.2017 16:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Pervari ilçesinde yapımına 2013 yılında başlanan, 150 metre yüksekliğindeki viyadükte yapılan, 410 metre uzunluğundaki Beğendik Asma köprüsü, bugün sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. 200 kişinin inşaattında çalıştığı ve bitmesine çok az kalan köprünün son bağlantılarının yapıldığı sırada büyük bir gürültüyle çöken köprü inşaatında can kaybı yaşanmadı.

KÖPRÜNÜN 50 METRELİK BÖLÜMÜ ÇÖKTÜ

Köprü inşatının şantiye şefi Ali Okumuş, 2013 yılında yapımına başlanan köprünün 2018 yılında tamamlanmasının planlandığını belirterek köprünün, son bağlantısının yapıldığı sırada çöktüğünü söyledi. Beğendik Köprüsü'nün son bağlantısının yapılırken yaklaşık 50 metrelik bölümün çöktüğü belirtildi. Köprünün neden çöktüğü konusunda mühendisler inceleme başlattı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KONSOL VİYADÜKLÜ KÖPRÜSÜ

Öte yandan, yapımı 2013 yılında başlanan Beğendik asma köprüsünün, Türkiye'nin en büyük konsol viyadüklü köprüsü olduğu öğrenildi. 150 metre yüksekliğinde ve 410 metre uzunluğunda olan köprü maliyetinin de 100 milyon lira olduğu kaydedildi. 200 kişinin çalıştığı köprünün, 2018 yılı sonlarında tamamlanması planlanıyordu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • Çöker tabi 2 yıl önce Şikayet Et
    Bunda da bir hayır vardır.Statik ve dinamik bilgisi olmayan inşaat Mühendisleri gırla.Para kazanayım diye düşük kalite beton ve demir kullanılırsa böyle olur.Yerinde denetim şart ağabey.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Akar'dan alçak manşete sert tepki
Nazım Sangare resmen Fenerbahçe'de