Taşerona kadro başvurusu internetten yapılır mı?

Taşerona kadro başvuruları başladı. Milyonlarca taşeronların merakla beklediği kadro başvuruları bugün itibariyle başladı. Başvurular nasıl olacak? Taşeronların kadro başvuru şartları nelerdir? İşte adım adım taşeronların kadro başvuru süreci

Taşerona kadro başvurusu internetten yapılır mı?
Taşerona kadro başvurusu internetten yapılır mı?
GİRİŞ 02.01.2018 09:54 GÜNCELLEME 02.01.2018 09:54

Taşeron kadro için nereye başvuracak taşeron kadro şartları neler? Taşeron işçilerin beklediği süreç bugün yani 2 Ocak tarihinde başladı. Güvenlik soruşturması ve yazılı sınavdan sonra taşeron işçiler kadroya geçecek. Peki taşeron işçiler başvuru için ne yapacak başvurular kaç gün devam edecek? 

TAŞERON İŞÇİLER KADROYA GEÇMEK İÇİN NEREYE BAŞVURACAK?

Devlet Memurları Kanununda devlet memuru olmak şartlarını karşılaması istenen ilgili çalışanların, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olması, çalıştırılmalarına ilişkin olarak idarelere karşı açtıkları davalardan ve/veya icra takiplerinden feragat edeceğine dair idareye yazılı beyanda bulunması, idarelerden herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını ve bu haklarından feragat ettiğine dair yazılı bir sulh sözleşmesi yapmayı kabul ettiğini idareye yazılı olarak beyan etmesi gerekecek.

Şartları karşılayanlar başvurularını, bugün başlayıp 11 Ocak'ta zorunlu olarak sona erecek 10 günlük sürede çalıştıkları iş yerinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine ilgili formu eksiksiz doldurup, dilekçe de ekleyerek yapacak.

taşeron-kadro

TAŞERONA KADRO SINAV TESPİT KOMİSYONU NE YAPACAK?

Tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, iki yedek üyesi olacak. Komisyon, üye tam sayısıyla toplanacak ve oy çokluğu ile karar alacak. Üyeler kendilerinin, boşanmış olsalar dahi eşlerinin, ikinci dereceye kadar (bu derece dahil) kan ve kayın hısımlarının veya evlatlıklarının bu kapsamdaki başvurularında görev alamayacak. Komisyonun çalışmaları için aralarında idarelerin yetkili Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) kullanıcılarının da bulunduğu yeterli sayıda personel görevlendirilecek.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul'da tarihi anlar: Binlerce kişi katıldı
Son depremler! Düzce'de deprem: İstanbul'da da hissedildi