FETÖ PKK'nın yanında saf tuttu

FETÖ, TSK'nın, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda, bu terör örgütlerinin yanında yer aldı.

FETÖ PKK'nın yanında saf tuttu
FETÖ PKK'nın yanında saf tuttu
GİRİŞ 22.01.2018 00:45 GÜNCELLEME 22.01.2018 11:45
Bu Habere 138 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda, bu terör örgütlerinin yanında yer aldı.

Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı, PYD/PKK kadar FETÖ'yü de rahatsız etti. FETÖ üyeleri, sosyal medya hesaplarından, Türkiye'nin sınır güvenliğini güvenceye almak ve olası bir terör koridorunu önlemek için başlattığı harekatı eleştirdi.

Eski Today's Zaman Ankara Temsilcisi FETÖ firarisi Abdullah Bozkurt, terör örgütlerine karşı Türkiye'yi desteklemek yerine, sosyal medya hesabında, harekatın "ülke içinde ulusal coşkuyu ve dini bağnazlığı körüklemek için yapıldığını" iddia etti.

TEKBİRDEN RAHATSIZ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'da yaptığı konuşma sırasında tekbir getirilmesinden rahatsızlık duyan firari FETÖ'cü, "Gaza gelen destekçileri, coşku içinde Allahuekber sloganı attı." şeklinde yazdı.

ABD'ye kaçan örgüt mensuplarından Tuncay Opçin, "Türkiye ne zaman otoriterleşse, ilk bedel ödeyen hep Kürtler olur. Her şey değişir ancak bu kural değişmez." iddiasında bulundu.

FETÖ'nün kalemlerinden Emre Uslu, camilerde Fetih suresi okunmasına tepki göstererek "Kürt illeri" olarak tanımladığı kentlerde de "Surenin okunup okunmadığını merak ettiğini, bu durumun camilerin ve dinin bölünmesi olduğunu" öne sürdü.

FETÖ'CÜ'DEN 'SAVAŞA HAYIR' MESAJI

Today's Zaman gazetesinin kaçak eski genel yayın yönetmeni Bülent Keneş, FETÖ'ye ait bir internet sitesindeki yazısında, Türkiye'nin hem "Kürt grupların kendi kaderini tayin çabasını bahane ederek bir taraftan Anadolu'daki Kürtleri Türkiye'ye yabancılaştırdığını, hem de köklü bağları olan NATO ve Batı ekseninin hassasiyetlerini hiç umursamadan sadece Moskova'yı muhatap aldığını" yazdı. ABD'nin Türkiye'ye rağmen PYD/PKK'ya verdiği desteğe hiç değinmeyen Bülent Keneş, sosyal medya hesabında #AfrinSavasınaHayır etiketini de kullandı.

'SAVAŞA ZEYTİN DALI ADINI VERMİŞLER'

Firari diğer bir FETÖ'cü İhsan Yılmaz, "Savaşa 'Zeytin Dalı' adını vermişler. İslamcılar, ne kadar olumlu ve pozitif kavram ve değer varsa, işte böyle tepetaklak edip grup halinde tecavüz ettiler." iddiasında bulundu.

FETÖ ile bağlantılı olduğu için kapatılan Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Federasyonunun (TUSKON) Brüksel temsilcisi Serdar Yeşilyurt da "Eğer 'kardeşiz diyorsan, kardeşin yanlış yapsa bile ona zarar vermeden yaparsın elinden geleni. İlk fırsatta saldırmazsın!" ifadesini kullandı

ETİKETLER
hain
YAZDIR
YORUMLAR 138
 • esas 3 yıl önce Şikayet Et
  ABD gaz verdi demek
  Cevapla
 • Kervancı 3 yıl önce Şikayet Et
  Yürü be kervan.
  Cevapla
 • mücahit 3 yıl önce Şikayet Et
  bunlar böyle diyorsa demek ki dosdoğru bir yoldayız, halen fitne çıkarma derdindeler, bu fitneler artık tutmuyor, bırakın artık bu taktikleri
  Cevapla
 • Oflu 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz öyle mi yaptınız. ulan hainler siz kendi milletinize, polisinize, meclisinize saldırdınız. Sözlerinizden gerçekten midem bulanıyor. Çok iğrençsiniz. Hainden de ötesiniz. İnsan değilsiniz.
  Cevapla
 • KÜRT OĞLU 3 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ, İsrail & ABD projesi olarak yıllarca Türkiye'deki Müslümanların - fakirin hakkı olan - zekâtlarını, fitrelerini, sadakalarını dini istismar ederek silip süpürdü. Zehir zıkkım olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Anne ve babası olmayan gence sevdiği kızı Vali Aydoğdu istedi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat