"Biz kaybettik, Türkiye kazandı"

İran Dışişleri'nde çalışan eski diplomat Sadık Meleki, Suriye'de Türkiye'nin kazandığını, İran'ın ise en büyük kayıpları veren ülke olduğunu belirtti.

"Biz kaybettik, Türkiye kazandı"
"Biz kaybettik, Türkiye kazandı"
GİRİŞ 31.01.2018 17:14 GÜNCELLEME 31.01.2018 17:14
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

İran Dışişleri Bakanlığı'nda çalışan Sadık Meleki, İran'ın Suriye'de kaybettiğini, Türkiye'nin ise kazanan tarafta olduğunu söyledi.

Afrin’deki terör örgütü PYD/YPG’ye yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı, 12’inci gününe girerken, dünyadan da operasyona yönelik değerlendirmeler devam ediyor. Operasyonun hemen akabinde Esed rejimiyle birlikte Türkiye’ye tepki gösteren İran’ın bu tutumunun sebebi ise deşifre oluyor.

 

 

İran Dışişleri Bakanlığı eski diplomatlarından Sadık Meleki, İran Diplomatik Araştırmalar Merkezi’nin sitesinde yayımlanan yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Suriye’nin Afrin ilindeki çatışmaların en büyük kaybedeni İran… Ankara, Afrin harekâtını Washington ve Moskova ile koordineli bir şekilde gerçekleştirdi. Ancak İran bu dosyada hiç yer almadı. İran böylece Suriye’deki çatışmalar denkleminde en büyük kaybeden oldu."

Meleki, Suriye’deki çatışmalarda DAEŞ’e karşı üstünlük sağlayan İran’ın Afrin operasyonunuyla kayıpta olduğunu, Türkiye’nin ise Suriye’nin geleceğinde söz sahibi olabileceğini belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • akenaton 3 yıl önce Şikayet Et
  kafirle iş tutup dindaşına silah çekmenin sonucu
  Cevapla
 • halis 3 yıl önce Şikayet Et
  İyi işte sevinin müslüman kardeşiniz kazanıyor.
  Cevapla
 • murat 3 yıl önce Şikayet Et
  gelin mesepçiliği bırakalım birlikte kazanalım
  Cevapla
 • Sultan Süleyman 3 yıl önce Şikayet Et
  Suriyede kazananmı var ne konuşuyor bu zavallı İran kaybetmişmiş orda yüzbinlerce milyonlarca müslüman öldü halada ölüyor kaybeden müslümanlar oldu
  Cevapla
 • lokman 3 yıl önce Şikayet Et
  Hak geldi batıl yokoldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı
Başkan Erdoğan müjdelemişti... Pratisyen hekime 2 bin 500, uzman doktora 5 bin lira zam!