Yalan haberde son nokta! Skandal görüntü

Sağlık sistemindeki iyileşmeden rahatsız olan Hürriyet gazetesi, mevsimsel yoğunluk yaşanan acil servislerle ilgili yaptığı haberle büyük bir skandala imza attı.

GİRİŞ 01.02.2018 11:18 GÜNCELLEME 01.02.2018 11:59
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Acil servislerde mevsimsel olarak yaşanan yoğunluk üzerinden sağlık sistemini karalamaya çalışan Hürriyet muhabirinin yalanı görüntülerle ortaya çıktı. ​Hürriyet muhabirinin manipülasyon ve uydurma habercilik konusunda çıtayı bu kadar yükseltmesiyle gazetecilik tarihine geçmesi bekleniyor.

"KEDİLER SEDYELERİN ÜZERİNDE"

 

 

Hürriyet'te 29 Ocak tarihinde yayınlanan "Hastanelerin durumu acillik!" başlıklı haberde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde 'enfekte atık’ kutusuna giren kedilerin hasta sedyelerine çıktığı iddia edilmişti. Haberde ayrıca İstanbul'daki hastanelerin acil servisleriyle ilgili yalan yanlış ifadelere yer verilmişti.

KEDİYİ ACİL SERVİSE SOKUP HABER YAPTI

Haberin ardından harekete geçen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, haberdeki iddiaların Hürriyet muhabirinin kurgusu olduğunu ortaya çıkardı. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen yetkililer habere konu olan kedinin, muhabir tarafından hastaneye sokulduğu, sonrada acil servise yönlendirip cep telefonuyla görüntülediğini tespit etti. 

AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Gazetenin renkli sayfaları bir kedi ile süslenerek habere dikkat uyandırmak için apaçık bir hayvanın kullanıldığı bu haber sonra televizyonun renkli ekranına yansıtılmıştır. Haber detaylandırılıp kurumumuzca değerlendirildiğinde; acar muhabirimiz haber bulamamış olsa gerek ki, hastanemizin koridorlarında kedi kovalamış ve hayvanı sonunda fotoğraflayacak noktaya getirmiştir. Bir kedi neden fotoğraflanmak için hastaneye sokulmaya çalışılır ki bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz.
Bu paylaşımı yapmamızdaki ana amaç haber bulamadığı için kedi kovalayan muhabirimize yardımcı olmak aslında; ilimizde yatırımı biten birçok sağlık tesisi bulunmakta, bunları haberleştirebilir mesela, bunun yanında yüzlerce güzel iş yapılmakta, bunlarla ilgili haberler yapabilir. Bu yanlı haberle ilgili kişi ve kurumlarla hukuk zemininde mücadeleye ve her türlü zor şartlarda da olsa asil milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz."

ACAR MUHABİR AÇIKLAMA YAPTI

Hürriyet'in acar muhabiri görüntülerin ortaya çıkmasından sonra "Kediyi çıkış kapısına doğru yönlendiriyorum. Burada amacım kediyi herhangi bir yere sokmak değil, işimi yapmaya yani video ve fotoğraf çekmeye çalışmak..."  açıklamasını yaptı.

Gelişmeler sonrası Sağlık Bakanlığı'nın da konuyla ilgili soruşturma açması bekleniyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 109
 • kedi 4 yıl önce Şikayet Et
  allah belasını
  Cevapla
 • gresunlu 4 yıl önce Şikayet Et
  sahibinin emrini yerine getirmistir
  Cevapla
 • osmanlı 4 yıl önce Şikayet Et
  öyle emir almış sahibinden...
  Cevapla
 • cafer 4 yıl önce Şikayet Et
  kedili hastane haberi yapacaksa kurgulamasına gerek yok her fırsatta sağlıkçılarını anti akp gönüllüsü olarak görmeye alıştığımız çapa hastanesine gitsin.
  Cevapla
 • Mehmetçik 4 yıl önce Şikayet Et
  Pisliğe su döküp akıtmazsan hergün kokusunu çekmek zorunda kalırsın. Bu çirkef rezil insanı mahkemelerde süründürün yalan dolan taksirli suçlardan kişi ve kurumları bilerek hile yalan dolanla aşağılamak vs... suçlarımdan atınki birdaha ne fotograf çekecek parası olsun nede haber yağtırabilecek sicili kaşsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere'de enerji krizi! Vatandaşlar sokağa döküldü
Kabe'de elektrikli araçla ibadet görüntüsüne ilahiyatçı yazar Adnan Şensoy açıklık getirdi