Diyanet-Sen'den Adnan Oktar'a sert tepki!

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik yapılan edep dışı açıklamalarından dolayı Adnan Oktar’ı Türkiye geneli bütün şubeleriyle birlikte suç duyurusunda bulunacak.

Diyanet-Sen'den Adnan Oktar'a sert tepki!
Diyanet-Sen'den Adnan Oktar'a sert tepki!
GİRİŞ 04.02.2018 09:56 GÜNCELLEME 04.02.2018 09:57
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik yapılan edep dışı açıklamalarından dolayı Adnan Oktar’ı pazartesi günü saat 14:30 da Türkiye geneli bütün şubeleriyle birlikte suç duyurusunda bulunacak.  

Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle;

"Diyanet İşleri Başkanlığına yüzyılın hakareti damgasını vurmuştur. Söz konusu hakarette bulunan kişi  ‘’Ey Diyanet! Sizin maaşınız kerhanelerden alınan paralarla ödeniyor.” Demesiyle gerçek niyetini ortaya çıkarmıştır.

 

Diyanet-Sen olarak farkında olduğumuz bu çirkin dili kınıyor ve lanetliyoruz. 

Bu ifade bütün çirkefliklerin, bütün hakaretlerin, bütün saygısızlıkların üstünde bir hakarettir.Fakat bu sözlere karşılık verebilecek henüz yetkili bir mercinin çıkmaması kaygı vericidir. 

Yapılan saldırılar bariz olsa da,yetkili kurumların  bu durum karşısında suskunluğunu koruyor olması üzüntü vericidir. İnanıyoruz ki Yarından itibaren bütün din görevlileri kişisel haklara, manevi dünyamıza yapılan bu  hakaretlerden dolayı,adliyelerde kişisel suç duyurularında bulunacaktır.

Din görevlilerine yapılan hiç bir hakaret hakkaniyet taşımaz. Bu memleketin manevi zırhını kuşanan bu gönüllü erleri için itibarsızlaştırıcı her cümle manevi değerlere saldırıdır. 

15 temmuzda, Çanakkale savaşında, kurtuluş savaşında, vatanın geleceği için ‘inşallah’ diyen, vatanın başarısı İçin de ‘maşallah’ diyen bu dava erlerini tarih yazmıştır, destanlar yazmıştır, milli mücadeleler yazmıştır.

Benlik şuuruyla inşallahı, maşallahı ferdi heveslere alet etme eğilimi karşısında,en üst düzeyde sesimizi yükseltiyoruz. 

Dinimizi, ayetlerimizi bütün çıplaklıklara alet ederek, dansöz oynatmak ve bunun adını manevi hizmet olarak göstermek pişkinliğin daniskasıdır.

Bu milletin örfünü, adetini hiçe sayarak, kendince yeni bir din oluşturma gayreti karşısında, tepkimizi en üst perdeden göstermeye hazırız. 

Bu ülke, geçmişinde   nice sahte peygamberler iddiasıyla, nice sahte mehti  İddialarıyla karşı karşıya bırakılmış, dinin gerçek savunucuları susturulmuştur. 

Bugün suskunluğun artık eskisi gibi olmayacağı aşikardır. 

Siyonist güçleri arkasına alıp bu ülke sınırları içinde Dini saldırı metotlarına yeni bir metot ekleyen bu ahlaksız yapı karşısında da susmayacaktır. 

Unutulmamalıdır ki manevi zırhını kuşanan hiç bir müslüman, yapılmakta olan bu alçakça saldırılar karşısında deve kuşu tepkisi vermeyecektir."

YAZDIR
YORUMLAR 61
 • Hamza 3 yıl önce Şikayet Et
  Adnan OKTAR denilen zat herkese saldırıyor, her türlü ahlaksızlığı yapıyor hiç bir ceza almıyor, yanlış hatırlamıyor isem medyada okumuştum "DELİ " Raporu varmış, sıkışınca Mahkeme'ye onu sunuyormuş. Ama kendisi herkese dava açıyor ve kazanıyor, Peki kendisine açılan davalarda "DELİ" cezai ehliyeti yok ise, "DELİ" olan zatın başkalarına karşı dava açma ehliyeti nasıl oluyor. Bu konuda bir (yasal boşluk) düzenleme yok mu acaba?.
  Cevapla
 • xdd 3 yıl önce Şikayet Et
  bravo güzel bir konuşma olmuş. tebrik ediyorum. inşaalah devamı gelir.
  Cevapla
 • Ahmet TUNA 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu şarlatanları Devlet hala neden gereğini yaparak ortadan kaldıramıyor, anlamış değilim.
  Cevapla
 • serhat 3 yıl önce Şikayet Et
  Burada devletimize de hakaret edilmiştir...
  Cevapla
 • Anıl 3 yıl önce Şikayet Et
  Şeytanın ete kemiğe bürünmüş hali adnan oktar; Allah aşkına biri bunu durdursun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lukaşenko'dan 'nükleer savaş' tehdidi: Putin ile anlaşacağız
Son dakika... Erdoğan'ın açıkladığı 20 milyarlık müjdenin detayları belli oldu!