Eski ABD elçisinin sır görüşmesi!

Türkiye aleyhtarı faaliyetleri nedeniyle istenmeyen adam ilan edilen eski ABD elçisi John Bass’ın, FETÖ’den tutuklu eski Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber ile 15 Temmuz’dan önce gizli görüştüğü ortaya çıktı. Üniversiteye aldığı 190 kişinin tamamı FETÖ’cü çıkan rektörün Bass’la ne konuştuğu merak ediliyor.

Eski ABD elçisinin sır görüşmesi!
Eski ABD elçisinin sır görüşmesi!
GİRİŞ 18.02.2018 06:20 GÜNCELLEME 18.02.2018 07:08
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

nkara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında dinlenen tanık A.Ö.’nün ifadelerinde dikkat çekici bir ayrıntı yer aldı. Gazi Üniversitesi’nde çalışan A.Ö., eski Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber’in sır görüşmesini gün yüzüne çıkardı.

GÖRÜŞMENİN GİZLİ OLACAĞI SÖYLENDİ

 

 

A.Ö., ifadesinde, 2016 Nisan ayının sonlarına doğru eski Ankara Büyükelçisi John Bass’ın, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyarete geldiğini anlattı. Büyükberber’in Özel Kalem Müdürünün de söz konusu ziyarete ilişkin kendilerini bilgilendirdiğini söyleyen A.Ö., “Ancak bu defa görüşmenin gizli olacağını hatırlattı. Rektör ve genel sekreterin dışında hiç kimsenin olmayacağını bize iletti” dedi.

BİZİ GÖRÜŞMEYE ALMADILAR

Ziyaret kapsamında John Bass’ı karşılayan heyet içerisinde yer aldığını ancak herhangi bir fotoğraf ve kayıt işlemine katılmadığını dile getiren A.Ö., “Ancak daha evvel rutin görevim gereği programlarda bu işlerde görev alıyordum. Görüşme kapalı olduğu için herhangi bir bilgimiz olmadı. Ancak Amerikan Büyükelçiliğinin Basın Müşaviri içeri girdi. Bu kişi Türk vatandaşıydı ama kim olduğu konusunda bilgi sahibi değilim. Görüşme Rektör ve genel sekreter ile karşı Büyükelçilik heyeti arasında kapalı bir ortamda gerçekleşti” diye konuştu.

GİZLİ NE GÖRÜŞTÜLER

A.Ö.’nün ifadesinde geçen görüşmenin zamanı da dikkat çekici bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç ay önce yapılan ve Bass’ın bulunduğu görüşmeye, rektör ile genel sekreterin dışında kimsenin alınmaması da merak uyandırdı. Belli kişilerin alınarak yapılan ‘sır’ görüşmede nelerin konuşulduğu merak konusu.

FETÖ’DEN YARGILANIYOR

2012 yılında Gazi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Süleyman Büyükberber, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ihraç edildi. 15 aydır tutuklu bulunan Büyükberber hakkında “Silahlı terör örgütü yöneticisi olma” suçlamasıyla dava açıldı. Büyükberber’in üniversitede işe aldığı 190 kişiden 190’ının da FETÖ’cü çıktığı belirtilirken, FETÖ’nün tepe yönetimindeki isimlerle irtibatlı olduğu kaydediliyordu.

YENİ ŞAFAK

YORUMLAR 15
 • milletin avukatı 6 yıl önce Şikayet Et
  Ah idam ah !!! Bir iç düşman 1000 dış düşmana bedeldir. ANLA ARTIK AZİZ MİLLETİM !!!
  Cevapla
 • Şamil 6 yıl önce Şikayet Et
  Bunun diğerlerinden farklı olmasının sebebi üst düzey CIA görevlisidir. Gittiği ülkeyi karıştırmak için bahane arar.
  Cevapla
 • renben 6 yıl önce Şikayet Et
  190 kişi halen işte mi , hepsi memur mu bilen yazsında bilgi sahibi olalım , haberde bilgi yok
  Cevapla
 • ttttt 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu herif kadar onursuz unu ne duydum ne gördüm.
  Cevapla
 • milletin avukatı 6 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar hep onursuzdur ve Amerika sömürgeci eşkiya ve bir terör devletidir !!!!!!!
  Cevapla
 • bekir 6 yıl önce Şikayet Et
  John Bassı hiç sevmedim önceki elçi daha efendi bir adamdı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'ın hasta ile samimi diyalogu! Senin istediğin bu olsun...
Kurum'dan CHP Genel Başkanı Özel'in "bedellik askerlik" açıklamasına tepki