Beşir Derneği Afrin'e el uzattı

Beşir Derneği, Zeytin Dalı harekâtıyla zafer kazanılmasının ardından güven ve huzur içerisinde normal yaşamlarına dönen Afrinli mazlumlara ekmek ve gıda yardımında bulundu. Savaşın en büyük mağduru olan çocuklar ise aldıkları hediyelerle tebessüm etti

Beşir Derneği Afrin'e el uzattı
Beşir Derneği Afrin'e el uzattı
GİRİŞ 31.03.2018 10:44 GÜNCELLEME 31.03.2018 10:44

Suriye iç savaşının ilk başladığı günlerden itibaren Suriye’de kalan veya Türkiye’ye sığınan savaş mağduru insanlara gıda, giyim, sıcak yemek, ekmek, yakacak, bayramlık gibi yardımlarda bulunan Beşir Derneği, Zeytin Dalı harekâtıyla zafer kazanılmasının ardından güven ve huzur içerisinde normal yaşamlarına dönen mazlumlara Afrin’de ekmek ve gıda yardımında bulundu.

Yapılan yardım organizasyonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram, “Günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarımızdan ve yine günde 21 bin kap sıcak yemek üretme kapasiteli aşevlerimizden Suriyeli savaş mağduru kardeşlerimize savaşın ilk yıllarından beri yardımlarda bulunuyoruz. Ayrıca giyim, yakacak, bayramlık, battaniye, soba gibi yardımlarımızı da belirli dönemlerde gerçekleştiriyoruz. Eriha, Etarip, Cerablus, Azez, İdlib ve diğer bölgelerde sürdürdüğümüz bu insani yardım çalışmaları, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin zaferiyle sonuçlanan Zeytin Dalı harekâtından sonra hamdolsun bugün burada, Afrin’de de başladı. İnşallah bu yardımlarımızın devamı gelecek.” dedi.

Bir yandan kurtarılmış Afrinli mazlumlara gıda kolisi ve ekmek dağıtımında bulunan Beşir, diğer yandan da Afrin sokaklarında dolaşan çocuklara meyve suyu, çikolata, bisküvi ikramlarında bulunarak iki aydan fazla süredir devam eden operasyonların ardından başlayan normalleşme sürecine katkı sağladı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sahipsiz hayvanlara yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kapalı dükkandan aldıkları bayrakların ücretini bıraktı