Bahçeli'den İYİ Parti sorusuna flaş yanıt

MHP'nin Kızılcahamam kampında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, İYİ Parti'nin seçime katılıp katılamayacağı tartışmalarına ilişkin "Bunu bilemiyoruz, ilgi alanımız da değil" dedi.

Bahçeli'den İYİ Parti sorusuna flaş yanıt
Bahçeli'den İYİ Parti sorusuna flaş yanıt
GİRİŞ 21.04.2018 15:16 GÜNCELLEME 21.04.2018 15:49
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bahçeli, İYİ Parti'nin seçime girmesini engellemeye yönelik iddialar olduğunun sorulması üzerine "Basın bir gün de doğru yazsın" cevabını verdi. 

Seçim stratejisine ilişkin soruları yanıtlayan Bahçeli, bir taraftan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi için, bir taraftan da Meclis'e güçlü bir şekilde girmek için çalışacaklarını söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları;

 

MHP'nin geçmişten bu yana Türkiye'nin bugünkü siyasi sosyal şartları da dikkate almak kaydıyla ister zamanında ister erken bir seçim için her zaman hazırlıklı olduğunu ifade edebiliriz. Seçim stratejimiz iki esasa dayanır. Güçlü ve dengeli Meclis birincisi. İkincisi cumhurbaşkanı seçiminin eşzamanlı gerçekleşmesidir. MHP, cumhurbaşkanı seçiminde kendi partisi mensuplarından aday çıkarmamıştır. Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. 

MHP'nin seçim stratejisi cumhur ittifakı çerçevesinde kendi siyasi kimliğini koruyarak her ilin seçim çevresinde öngörülen sayılarla aday belirlemek suretiyle TBMM'de güçlü olabilecek bir ağırlıkta çalışmalarını sürdürecektir. Bir yanda Erdoğan'ın kazanması için gayret göstereceğiz. MHP'nin siyasi kimliğini korayan bir kadro ile TBMM'de yer almak için çaba göstereceğiz.

ORTAK MİTİNG YOK

AK Parti ile ortak miting düzenlemeyi düşünmediklerini açıklayan Bahçeli, "Her koyun kendi bacağından asılır" dedi. Bahçeli, "baskın seçim" değerlendirmeleri ile ilgili olarak da "Zamanında yapılmayan her seçim baskın seçimdir" ifadelerini kullandı. 

İYİ PARTİ SEÇİME GİRSİN

İYİ Parti'nin seçime katılıp katılamayacağı ile ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Burada biraz dikkatli olmak lazımdır. 'Seçim 15 Temmuz'da olacak' sloganı ile siyasallaşma sürecine girenler 15 Temmuz'a gerçekten inanmış olsalardı 15 Temmuz'dan 6 ay önce seçime girme yeterliliğine kavuşmuş olmaları lazımdır. Bunu bilemiyoruz, ilgi alanımız değil. Seçime de girsin. Başka partilerden alamaz, alırsa bizden alır. Biz de rıza gösteririz" diye konuştu.

CHP'NİN ADAYINA SAYGI DUYUYORUZ

Bahçeli, CHP'nin cumhurbaşkanı aday adaylarının sorulması üzerine "CHP, Türk siyasi hayatında en köklü siyasi partidir. Değişik dönemlerde siyasi hayata renk katmışlardır ama iktidar olma şansını tek başına yakalayamamıştır. Şimdi zannediyorum cumhurbaşkanı adayı sayısını artırarak cumhurbaşkanlığını kazanmak suretiyle siyasi hayatını devam ettirmek istemektedir. Onların adaylarına saygı duyuyoruz" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Ak parti 3 yıl önce Şikayet Et
  Tabela partisi meralinki Mhp yakısmayanlar kendilerine menfaat saglayamayanlar gider buna oy verir hepisi bu Yani bunlardan cacik olmaz vesselam
  Cevapla
 • BiLiNÇ ALTI MESAj 3 yıl önce Şikayet Et
  SHOW TV'DE Yayınlanan "YENi GELiN" isimli Dizi'de Olayın Geçtiği Konağın Kapısında "IYI" Yazıyor Bir Çok Sahnede Masonik işsretler Var Din'i Bir Nikah Sahnesinde Nikah Şahitleri HIRiSTiYAN Ve YAHUDi Din Adamları,Ağanın Üç Karısı Var Biri Adanalı Biri Kürt Biri Laz Yani Bu Dizide FETÖ Ve iYi PARTiNiN Reklamı Yapılıyor Ve Dinler Arası Diyaloğ Vurgulanıyor
  Cevapla
 • HalitBinVelit 3 yıl önce Şikayet Et
  İyi parti pelsinvanyanın Partisi.nokta
  Cevapla
 • MiLLi iRADE 3 yıl önce Şikayet Et
  Türk Milletinin Geleceğine Kast Etmiş Bu Millete Silah Çekmiş,Kanı'nı Akıtmış FETö,PKK'NIN Yoldaşı,Kan Kardeşi iYi Olabilir Mi?
  Cevapla
 • konya..42 3 yıl önce Şikayet Et
  fetöye bulaşanlar ve tutuklananların yakınları hepsi iyi partiye oy verecelermiş hainler!!niçin başka partideye değilde iyi partiye ?sormak lazım..
  Cevapla
 • AYYILDIZ TiM CCC 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ip Kimin Elinde Belli Değil Kim Nereye Sürüklüyor Belli Değil Bu ip'in Boynumuza Ve Ayağımıza Dolanmasına izin Vermeyelim
  Cevapla
 • Dokumacı 3 yıl önce Şikayet Et
  İp in ipliği çok çürük güvenilecek gibi değil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deniz salyası Çanakkale Boğazı'nı baştan aşağı sardı
Bakanlıktan muhteşem video: Kartal olur süzülürüz gökten, aslan olur kükreriz yerden