Sürücülerin kabusu olmuştu! Bakanlık'tan açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da sürücülerin kabusu olan, neredeyse günün her saatinde trafik yoğunluğu yaşanan Mahmutbey kavşağındaki trafik yoğunluğunun yıl sonuna kadar azalacağını açıkladı.

Sürücülerin kabusu olmuştu! Bakanlık'tan açıklama
Sürücülerin kabusu olmuştu! Bakanlık'tan açıklama
GİRİŞ 20.07.2018 11:36 GÜNCELLEME 20.07.2018 12:13
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Mahmutbey kavşağındaki trafik yoğunluğunun yıl sonuna kadar azalacağını açıkladı. Trafiğin rahatlamasını sağlayacak TEM Otoyolu'nun Çatalca ayrımı ile Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri kavşağı arasında 45 kilometrelik güzergâhta süren çalışmalar, havadan görüntülendi.

MAHMUTBEY'DE YAŞANAN TRAFİK AZALACAK

 

 

TEM Otoyolu Çatalca Ayrımı ile Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri Kavşağı arasında yapımına devam edilen 45 kilometrelik güzergâhtaki çalışmalar havadan görüntülendi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanma zorunluluğu bulunan ağır tonajlı araçların sebep olduğu trafik yoğunluğu, özellikle iş saatlerinde sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yeni yolların açılmasıyla İstanbul'da trafik yoğunluğunun en fazla yaşandığı yerlerden biri olan Mahmutbey kavşağının yıl sonuna kadar rahatlaması bekleniyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kınalı-Odayeri Kesimi ve Çatalca-Subaşı Devlet Yolu'nun yıl sonuna kadar tamamlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Ağır tonajlı araçların yıl sonuna kadar açıklaması beklenen yollara yönlendirilmesiyle, Mahmutbey'de yaşanan araç trafiğinin de azalacağı kaydedildi.

2018 YILI SONUNA KADAR TAMAMLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR

KGM tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kınalı-Odayeri Kesimi ve Çatalca-Subaşı Devlet Yolu'nun 2018 yılı sonuna kadar tamamlanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. TEM Otoyolu Çatalca Ayrımı ile Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri Kavşağı arasında yapımına devam edilen yolların uzunluğu 45 km olup, söz konusu otoyol ve bölünmüş yol standardındaki devlet yolunun tamamlanmasıyla, ağır taşıt trafiğinin bu yollara yönlendirilmesi mümkün olabilecek ve TEM Otoyolu Mahmutbey mevkiinde yaşanan trafik yoğunluğu azalacaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • trafik çilesi 3 yıl önce Şikayet Et
  2005 ten beri hergün sabah aksam mahmutbey gişelerden geçiyorum. Mevcut kavşak 4 katına çıkarılmadan asla trafik bitmez. istanbulun en kritik noktası tek şerit kavşaktan dönüyor. ben bunda kasıt ararım arkadaş kusura bakmayın. mall of istanbul önündeki kavşaklara bakın ve sizde görün. Bu akıl işi değil...
  Cevapla
 • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  Çözüm basit,o gişeleri kaldırın oradan !!!
  Cevapla
 • işçi. 3 yıl önce Şikayet Et
  yeni yapılan yollar çok pahalı,kimse oralardan geçmez,trafik sıkışıklığı devam eder.
  Cevapla
 • furkan 3 yıl önce Şikayet Et
  Buradaki yoğunluğu bu çalışma ile önlemeniz mümkün değildir. Boşuna kimseyi kandırmayın. Yoğunluğun ana sebebi esenyurt beylikdüşü ıspartakule deki vahşi yapılaşma ve halen devam ediyor. hadımköy tem bağlantısını ıspartakule kayaşehir başakşehir hattından arnavutköy yol sapağına-istoç bağlantısına bağlamadıkça mümkün değildir.BU BÖYLE BİLİNE
  Cevapla
 • OĞUZBEY 3 yıl önce Şikayet Et
  mahmutbey kavşağı deyilde şehir merkezindeki mahmutbey gişeleri desek şuna ben o güzergahı sürekli kulanıyorum malesefki hiç ümidim yok tek çözümü gişelerin kaldırılıp şehir dışına alınması olarak görüyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AKINCI TİHA'da müthiş detay! Haluk Bayraktar açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te