Bedelli askerlik başvuru kılavuzu! 2018

Binlerce kişinin merakla beklediği 2018 bedelli askerlik resmi gazetede yayımlandı. Şimdi gözler başvurulara çevrildi. Peki başvurular nasıl yapılır? Bedelli askerlik başvuru kılavuzu yayımladı. İşte tüm detaylar...

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu! 2018
Bedelli askerlik başvuru kılavuzu! 2018
GİRİŞ 09.08.2018 09:00 GÜNCELLEME 09.08.2018 09:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Seçim sonrası yeni hükümetin ilk işi olan bedelli askerlikte artık sona gelindi. 03 Ağustos 2018 tarihi itibariyle resmi gazete yayımlanan bedellinin ardından gözler başvurulara çevrildi. Konuyla ilgili detayları merak edenler bedelli askerlik başvuru kılavuzu indirme sayfasını sorguluyor.

Bu sene çıkan bedelli askerlik başvuru kılavuzuna asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı. Bu adres dışından hiç bir sitede bedelli askerlik başvuru kılavuzuna ulaşamazsınız.

Siteye ulaşmak için tıklayınız (Yaşamam yoğunluk sebebiyle siteye erişim sorunu yaşayanların bir müddet beklemesi gerekmektedir.)

 

2018 BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli Askerlik başvurusunu gerçekleştiren asker adayına, ödemesi gereken miktar ve ödemenin yapılacağı banka bilgilerini içerisinde bulunduran bir belge teslim edilmektedir.

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyen kişi kendisine teslim edilen bu belgeyle birlikte bankaya gidip ödeme işleminde bulunmalıdır. Son olarak ödeme işleminin gerçekleştirildiğine ilişkin bir asıl olmak üzere toplamda üç nüsha dekontu, Bedelli Askerlik başvurusunda bulunulan merkeze iletilmelidir.

BEDELLİ ASKERLİK HANGİ BİRLİKLERDE EĞİTİM VERİLECEK? BEDELLİ KIŞLALARI...

1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Manisa

1'inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı-Aydın

3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Antalya

3'üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı-Ezine-Çanakkale

5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Sivas

9'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı-Bilecik

10'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı-Bornova-İzmir

15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Amasya

15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Amasya

48'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı – Tokat

58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı – Burdur

59'uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı – Erzincan

116'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı-Çanakkale

Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı-Seferihisar-İzmir

BEDELLİ ASKERLİK 21 GÜNLÜK ZORUNLU TEMEL EĞİTİM KALDIRILDI MI?

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)’de kabul edilen Bedelli Askerlik konusuna dair getirilen yeni düzenlemeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yasalaştı. 21 günlük Temel Eğitim ya da diğer adıyla Zorunlu Eğitim şu anki haliyle yasalaşarak yürürlüğe girdi.

KAÇ BİN KİŞİ BAŞVURU YAPTI?

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için iki gün içinde 200 bine yakın başvuru yapıldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamak" dedi. 

YORUMLAR 2
  • furkan 5 yıl önce Şikayet Et
    Allah rızası için şu 21 günü kaldırın yada başka bi secenek sunun Allah rızası için devlet büyükleri miz buna bi çözüm bulmalılar Allah rızası için
    Cevapla
  • 21 gün israf 5 yıl önce Şikayet Et
    Seçimden önce Sayın Canikli bedelli askerlikle ilgili 5 tane taslak var ve bu taslakların ortak yönü hiçbirinde kışladan içeri girmeyecekler dediği için, yurtdışındaki vatandaşlarımız sınavsız ve eğitimsiz olarak sadece uzaktan eğitim alarak faydalanacakları için, 30 yaşında olduğum için, belimde boynumda dizimde ağrılarım olduğu için, bir bebeğim olduğu için, ailemin tek geçim kapısı olduğum için, annemizin kaybıyla ruhen çöktüğümüz için 21 günün kaldırılmasını istiyorum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MHP Lideri Bahçeli: 'Netanyahu'yu tüm öfkemle lanetliyorum'
Çözümsüzlüğü dayatan ünlü tayfaya sert tepki: Bunların vasfı ne?