150 kurbanlık sattı, başına öyle bir şey geldi ki!

Muş'tan Adana'ya getirdiği 150 küçükbaş hayvan satan Nusret Aydemir, alacak verecek defterini kaybedince perişan oldu. Aydemir, kimden ne kadar para aldığını ve kime hangi hayvanı vereceğini bilemediğini söyledi.

150 kurbanlık sattı, başına öyle bir şey geldi ki!
150 kurbanlık sattı, başına öyle bir şey geldi ki!
GİRİŞ 21.08.2018 11:02 GÜNCELLEME 21.08.2018 11:05
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı'nın 1. günü olmasına rağmen sabahın ilk saatlerinden itibaren bir taraftan kurban kesme telaşı başlarken bir taraftan da kurban satışları devam etti. Muş'tan Adana'ya 150 küçükbaş hayvan getiren ve bu hayvanlarında çoğunu satan Nusret Aydemir ise alacak verecek defterini kaybettiği için kara kara ne yapacağını düşünüyor. Hangi kurbanı kime sattığını ve kimden ne kadar kaparo aldığını not defterine yazan Aydemir, kurbanını almaya gelenler olduğu zaman karışıklık çıkmasından korkuyor. 

''KURBAN ALAN BİR KİŞİNİN OTOMOBİLİNDE GİTMİŞ OLABİLİR''

 

 

Aydemir, satılan kurbanlıkların bütün bilgisinin alacak verecek defterinde olduğunu belirterek, "Kurban alan bir kişi benden defteri almıştı sanırım o da defteri daha sonra otomobiline koydu. Kurbanı seçme telaşında biz de defteri onun otomobilinde unuttuk. O defterde kim hangi kurbanı almış, ne kadar kaparo vermiş hepsi yazıyordu. Şimdi bizim sabit müşterilerimiz var onlarda sıkıntı olmaz. Ama ben o defter olmadan kim ne kadar para verdi hangi kurbanı aldı bilemem. O arkadaştan ricam otomobiline baksın defter onda ise rica ediyorum bize ulaşıp getirsin. Yoksa çok büyük bir karışıklık olacak" dedi. 
Aydemir, defterin bulunması için polise de başvuru yaptı. Polis de çevredeki güvenlik kameralarını inceleyip defteri bulmaya çalışıyor. 

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Orhan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sabah namazdan dönerken komşuma yüksek sesle üç defa iyi bayramlar dedim de öyle karşılık aldım biz bitmişiz abi
  Cevapla
 • kenan 2 yıl önce Şikayet Et
  boşuna zahmete girip'de kesim yapmayin fakire vermedikten sonra kurbanin bir anlami yok
  Cevapla
 • Usta 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam doğru söylüyorsa yazık Eğer Adam yalan söylüyorsa dahada yazık. En doğrusunu Allah bilir.
  Cevapla
 • dost 2 yıl önce Şikayet Et
  zaten gelecek olan kisi bu durumdan yaralanmak isterse onun kestigi kurban. ne kadar kabul olurki bosuna kesmasin tabi kurban et yemek olarak goruyosa zaten umrunda olmaz
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  kurban bayramı içinde haber yapın bizim apartmanda herkes kurban kesti bize 1 kg et vermediler . herkes et pahalı buzdolabına koydu . bu nasıl bayram ticarete dönuştu bayram bayramlıkdan çıktı et gününe döndü
  Cevapla
 • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  Önce kendimizi sorgulamak lazım. Apartmanda kaç kişiyi tanıyorsun? Kaçı ile muhabbetin var?
  Cevapla
 • MEHMET 2 yıl önce Şikayet Et
  senden istemediklerine dua et
  Cevapla
 • Rotterdam 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ise birilerinin el atmasi lazim. Kurban alamayanlar insanlari onceden tespit edip ona gore kurban eti verilsin memleketimizde. Ben bagis yapmaya raziyim.
  Cevapla
 • Mehtap 2 yıl önce Şikayet Et
  1kg et bir yana; selam yok, sabah yok, bayram hayırlamak yok. Homini gırtlak tıkınmak ve dediğiniz gibi stok yapmak var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İlk uçan arabamız Cezeri dünyada manşet oldu: Gelecek burada
Sondajda ambargoya ‘yerli önlem'