Paketlenip getirilmişti! Hükümetten açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik'in, MİT'in operasyonuyla Suriye'nin Lazkiye kentinden getirilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Paketlenip getirilmişti! Hükümetten açıklama
Paketlenip getirilmişti! Hükümetten açıklama
GİRİŞ 12.09.2018 17:58 GÜNCELLEME 12.09.2018 17:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "(Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik'in yakalanması) Başarılı bir operasyon olmuştur. Devletimiz, suçlu neredeyse, hangi terör örgütü ise sonuna kadar elbette takibini yapacak ve bağımsız yargıda hak edene hak ettiği cezayı verecektir" açıklamasını yaptı. 

Gül, bazı ziyaretler için geldiği Konya'da, Valiliği ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin, MİT'in, 53 vatandaşın hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik'i Suriye'nin Lazkiye kentinden getirmesiyle ilgili sorusu üzerine Gül, şöyle konuştu:

"MİT Başkanlığımızın başarılı bir operasyonu ile Reyhanlı saldırısının faili olarak aranan firari şahıs, Türkiye'ye getirildi ve yargı organlarına teslim edildi. Reyhanlı saldırısı bizim canımızı yakan, vatandaşlarımızı kaybettiğimiz acı bir hadiseydi. Bunun üzerine yapılan yargılamada 9 sanık, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet ve diğer suçlardan hapis cezasıyla cezalandırılmıştı. İsmi geçen Yusuf Nazik, firariydi. Bu kişi ile ilgili de Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi ayırma kararı vermişti. 2018/351 esas sayılı dosyada, bu dosyanın görülmesine yönelik bir karar vardı. Yargılama yine aynı karar üzerine 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edecektir. Failler elbette hak ettiği cezayı alacaktır. Başarılı bir operasyon olmuştur. Devletimiz, suçlu neredeyse, hangi terör örgütü ise sonuna kadar elbette takibini yapacak ve bağımsız yargıda hak edene hak ettiği cezayı verecektir."

ETİKETLER
Abdülhamit Gül
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • vatandaş1453 3 yıl önce Şikayet Et
  20 hapis, takım elbiseyle mahkemeye çıkar -5 yıl, hakime saygılı davranır efendim pişmanım der -5 daha, dava 3 ay sürer ,yattığı günler göz önünde bulundurulup denetimli serbestlik ve yurt dışına çıkış yasağı ile serbest kalır. bizde adalet bu...
  Cevapla
 • aslan 3 yıl önce Şikayet Et
  ne cezasi cezasi olum ailesinden ayrica olenlere kan parasi alinsin soyu tuketilsin
  Cevapla
 • Yavuz 3 yıl önce Şikayet Et
  Esad ı halledin.Reyhanlı saldırısının arkasında rejim varmış.Doğrudan Türkiyeyi hedef almış
  Cevapla
 • Atillahan 3 yıl önce Şikayet Et
  Asın bu haini !!!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
20 Ocak perşembe gazete manşetleri - Adaylar karıştı kafalar şaştı
Kritik toplantı bitti! Cumhurbaşkanı Erdoğan kararları açıkladı