Katliamın planlayıcısı hakkında yeni karar!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı olarak yakalanarak, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen Yusuf Nazik'in gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

Katliamın planlayıcısı hakkında yeni karar!
Katliamın planlayıcısı hakkında yeni karar!
GİRİŞ 15.09.2018 19:25 GÜNCELLEME 15.09.2018 20:09
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Suriye'de yakalanarak Türkiye'ye getirilen Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik'in Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu sürüyor. 

Aranan Teröristler Listesi'nde "mavi" kategoride yer alan Reyhanlı saldırısının organizatörü Yusuf Nazik, MİT'teki ön sorgusunun ardından ifadesi alınmak üzere, 12 Eylül'de Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine teslim edildi. 

 

 

Nazik'in süren sorgusu kapsamında gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı. Zaman zaman MİT görevlilerinin de katıldığı sorgulamada Nazik'in, örgütün güncel durumu, yurt içi ve dışındaki bağlantıları, Suriye'deki faaliyetlerinin yanı sıra örgüt elebaşı Mihraç Ural'ın Suriye istihbaratı El Muhaberat ile ilişkileriyle ilgili de önemli bilgileri polis ve istihbarat yetkilileriyle paylaştığı, çeşitli isim ve adresler verdiği öğrenilmişti. 

Sorgulamanın Nazik'in verdiği bilgiler doğrultusunda bir süre daha uzatılabileceği ve ek gözaltı süresi istenebileceği öğrenildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Beybi 3 yıl önce Şikayet Et
  Kafasına kesinlikle sıkmıyorsunuz. Aşağıda birisi daha belirtmiş. Çağırın öldürdüğü insanların ailelerini onlar en doğrusunu yapar. Canı asıl yanan onlardı.
  Cevapla
 • trabzonlu 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne demek uzatıldı, serbest mi kalacaktı yani..
  Cevapla
 • Biri 3 yıl önce Şikayet Et
  Sorgulama bittikten sonra içeride beslemeyeceksinizdir inşallah!?
  Cevapla
 • reyhanlılı 3 yıl önce Şikayet Et
  işiniz bittikten sonra reyhanlıdaki şehit ailelerine teslim edin onlar gereğini yapar...
  Cevapla
 • son durak 3 yıl önce Şikayet Et
  sorgulayın son sıkın kafasına
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da kar çilesi: Vatandaşlardan İBB'ye yoğun tepki!
Son dakika: 23 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!