Yaptığı resmen düşmanlık! Skandal Türkiye çağrısı

HDP’nin provokatör milletvekili Ahmet Şık, Türkiye aleyhinde kara propagandasını sürdürüyor. Alman WDR kanalına konuşan Şık, “EURO 2024’ün ev sahipliğinin Türkiye’ye verilmesi yanlış olur” dedi.

Yaptığı resmen düşmanlık! Skandal Türkiye çağrısı
Yaptığı resmen düşmanlık! Skandal Türkiye çağrısı
GİRİŞ 20.09.2018 07:34 GÜNCELLEME 20.09.2018 07:35
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye’ye vermesinden çekinen Almanlar, Türkiye aleyhine açıklamalarıyla tanınan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ı malzeme olarak kullandı. 24 Haziran’da HDP’nin “provokatör” kontenjanından milletvekili seçilen Ahmet Şık, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye’ye verilmemesi çağrısı yaptı. Şık’ın bu açıklaması kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Ahmet Şık Almanya'da yayın yapan bir televizyon kanalına röportaj verdi. Ülke içindeki yürütülen olumlu faaliyetlere muhalefet olmakla yetinmeyen Şık, Türkiye'nin aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaması için kara propaganda çalışmaları gerçekleştiriyor.

TÜRKİYE’YE VERİLMESİN!

 

 

Maaşını Türkiye'nin ödediği milletvekili Şık, Türkiye karşıtı propaganda faaliyetleri yürüterek Türkiye'nin uluslararası alanda önemli projelere sahiplik yapmasını engellemeye çalışıyor. Alman WDR kanaına demeç veren Şık, Türkiye'yi eleştiren ifadeler kullandı. Şık, "EURO 2024'ün ev sahipliğinin Türkiye'ye verilmesi yanlış olur." dedi. Avrupa ve Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi olarak gösterilen Bild, UEFA EURO 2024 ev sahipliği için Türkiye ile yarışan Almanya’nın bu konuda endişeli olduğunu dile getiren bir haberini geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 11
 • Abdullah 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu hainleri putinin yaptığı gibi gebertin
  Cevapla
 • Diriliş 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamın dokunulmazlığı kaldırılıp milletvekilliği derhal düşürülmeli cezası verilmeli hain herife bak Türkiyede yaşayacaksın maaşını buradan alacaksın gideceksin dışarıda Türkiye aleyhinde konuşacaksın. Bu adamı meclise taşıyan insanlara yazıklar olsun
  Cevapla
 • TOR_61 5 yıl önce Şikayet Et
  Devlet düşmanlığı yapıyor. Yargılanmalı
  Cevapla
 • vedat 5 yıl önce Şikayet Et
  kaşınıyorlar bence..
  Cevapla
 • Bulent 5 yıl önce Şikayet Et
  Sen ne terbiyesiz ne ahlaksız bir adamsın be. Ulan ir almanın gelip türkiye de senin gibi ifadeler kullanması mümkün müdür? Bu ne rezillik, aymazlık, kendini bilmezliktir. Ulan kara propagandasını yaptığın milletin vergisinden maaşını alıyorsun. Haramzade.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hamas'tan Biden'a sert tepki! "Hesapları bozuldu"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HEDEP açıklaması