Savcıdan Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler talebi!

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde yapılan yeniden yargılamada, istinaf savcısı, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın cezasının onanmasını istedi.

Savcıdan Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler talebi!
Savcıdan Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler talebi!
GİRİŞ 21.09.2018 19:21 GÜNCELLEME 21.09.2018 19:58
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların savunmalarının alınmasının ardından Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Tuğrul Özşengül, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek, Ahmet Altan ve tutuksuz sanık Mehmet Altan hakkında ilk derece mahkemesince yapılan yargılama sonucunda sanıkların TCK 309/1. maddesindeki "anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarına karar verildiği kaydedildi.

 

 

İSTİNAF SAVCISI, AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZALARININ ONANMASINI TALEP ETTİ

Bu kararın istinaf edilmesi üzerine, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesince duruşma açılarak yeniden yargılama yapıldığı aktarılan mütalaada, bu yargılama sonucunda tespit edilen hususlarla birlikte sanıkların ilk derece mahkemesince hüküm altına alınan karara karşı yaptıkları istinaf taleplerinin esastan reddine karar verilmesi istendi.

Bu kapsamda, savcılık mütalaasında tüm sanıklar hakkında ilk derece mahkemesince "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının onanmasını talep etmiş oldu.

Öte yandan mütalaada, tutuklu olan sanıkların bu hallerinin de devamına karar verilmesi istendi.

DURUŞMA 2 EKİM SALI GÜNÜNE ERTELENDİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nce yeniden yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, tüm sanıklara yerel mahkemece verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının onanmasını talep ederken, duruşma, sanıkların mütalaaya karşı beyanlarının alınması için 2 Ekim Salı gününe ertelendi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • yerli hakim 3 yıl önce Şikayet Et
  Önceden bilen direk şuç ortağı.
  Cevapla
 • Dervaz 3 yıl önce Şikayet Et
  Meraketmeyin anayasa mahkemesi onlarida salıverir kaçşınlar diye Bu ülkede bu yasalar bu mahkemeler varken darbe terör hiç bitmez
  Cevapla
 • muyo 3 yıl önce Şikayet Et
  inşallah onanır bundan sonrakilere ders olur
  Cevapla
 • f.b. 3 yıl önce Şikayet Et
  berberoğlu neden bırakıldı dokunulmazlığı varsa neden 15 ay yattıda şimdi bırakıldı bu nasıl bir adalet kime güvenecez allah sonumuzu hayır etsin
  Cevapla
 • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  Korkarim bunlarida saliverecekler enis barbaroglu gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Polonya ve Norveç petrol parası için birbirine girdi: 100 milyar euroluk kavga
'TEKNOFEST Azerbaycan' için geri sayım başladı! İşte festival alanından ilk görüntüler...