Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi

MİT’in nokta operasyonuyla Suriye’de yakalanarak Türkiye’ye getirilen Reyhanlı saldırısının faili Yusuf Nazik’in sorgusunun detayları ortaya çıktı. Eli kanlı terörist Nazik’in sorgusunda kendisi ve örgütle bağlantılı 100’e yakın kişinin adını verdiği öğrenildi.

GİRİŞ 23.09.2018 08:56 GÜNCELLEME 23.09.2018 09:37
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Reyhanlı'daki kanlı terör saldırısının faili Yusuf Nazik'in sorgusu sürüyor. Polise Suriye ve Türkiye'de bulunan örgüt bağlantılı 100'e yakın kişinin adını veren Yusuf Nazik'in daha çok sayıda kişinin ismini vererek teşhis edeceği belirtildi. Öte yandan örgüt ile bağlantılı verdiği isimler içinde dikkat çeken iyi derecede kürtçe ve ingilizce bilen ABD'linin de arasında bulunduğu iki ayrı hedefe önümüzdeki günlerde operasyon için gerekli izinlerin alındığı ve operasyon için düğmeye basılmasının an meselesi olduğu belirtildi.

PAKETLENMİŞTİ

 

 

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre; Reyhanlı'da 2013 yılında gerçekleştirilen, 53 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda failleri yönlendiren ve Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan terörist Nazik, MİT'in 'nokta operasyonu' ile Suriye'nin Lazkiye kentinde başına çuval geçirilerek yakalanıp Türkiye'ye getirilmişti. Güvenli yollardan Türkiye'ye getirilen Nazik'in, MİT ve Emniyet'teki sorgusu ikinci kez uzatılırken, bu kararda verdiği önemli bilgi ve dokümanların araştırılması ve netlik kazanması gerekçe gösterilmişti. İçişleri Bakanlığı'nın Terörden Arananlar Listesi'nde mavi kategoride bulunan Yusuf Nazik'in saldırı öncesi Türkiye'ye gelerek, kimlerle görüştüğü halen araştırılırken, ismini verdiği ABD'li vatandaşın bulunduğu 100'e yakın listede bulunan örgüt bağlantılı yerli ve yabancı teröristlerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için kurulan özel 40 kişilik ekip çalışmalarına hız verdi.

BASKINLAR YAPILACAK

Suriye ile Türkiye arasında yasadışı yollarla insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıkan terörist Nazik'in verdiği bilgilerin netlik kazanması için gözaltı süresinin bir kez daha mahkeme kararı ile uzatılabileceği öne sürülüyor. Ayrıca nokta isim ve adresler verdiği ve önümüzdeki günlerde gerek yurtdışında gerek Türkiye içinde nokta iki ayrı adrese baskın yapılacağı öğrenildi.

ÇOK SIKI KORUNUYOR

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüklerince oluşturulan örgüt konusunda uzman personelin yer aldığı özel ekibin sorguladığı Yusuf Nazik'in çok sıkı korunduğu ve bulunduğu binanın çevresinde kuş uçurtulmadığı öğrenildi.

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Avrupa avrupa 3 yıl önce Şikayet Et
  Icini aldiktan sonra bir ip verin. Avrupada öyle yapiyorlar.
  Cevapla
 • Osman 3 yıl önce Şikayet Et
  kucuk balik yakalandi sira buyuk balikta
  Cevapla
 • oraloğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  nasihat: gözlerinin bakışı,, kişinin kimliğini gösteriyor. hiçte uygun biri değil. benden söylemesi.yakin ehlinden
  Cevapla
 • .... 3 yıl önce Şikayet Et
  Yakin ehlinin en büyük özelliği, makamını özenle saklar, dillendirmez, emin misin
  Cevapla
 • gereği.. 3 yıl önce Şikayet Et
  bunları aldıktan sonra ismini verdiklerinide alın, abd li, almanı, ingilizi, pyd lisi..artık her ne belaysa. ondan sonra açıklayın. kuşu ürkitmeyin kısacası.
  Cevapla
 • sionist düşmanı 3 yıl önce Şikayet Et
  sırada daha cehennem var cahil köpek..!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere'nin suya düşen F-35'i aylar sonra bulundu
Kenan Doğulu Sezen Aksu'yu 'Seçilmiş kişi' ilan etti