Ali Şen: Erdoğan fikrini dünyaya aşılıyor

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen, “Başkan Erdoğan’ın ‘AB için 81 milyona gideriz’ açıklaması çok doğru. Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. Cumhurbaşkanı Erdoğan

Ali Şen: Erdoğan fikrini dünyaya aşılıyor
Ali Şen: Erdoğan fikrini dünyaya aşılıyor
GİRİŞ 08.10.2018 09:05 GÜNCELLEME 08.10.2018 10:09
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Eski Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bir lider olduğunu belirtti. 

Ali Şen, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "AB için 81 milyona gideriz" açıklamasının çok doğru olduğunu söyleyen Ali Şen, "Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. AB'nin standart dışı muamelesine isyan ediyorum, bizi kullanmak istiyorlar. Referandum sonucu ‘hayır' çıkarsa AB ekonomik krize girer çünkü yıllardır ihracat yaptığı ülkeyi kaybeder, işşizlik artar" diye konuştu.

Ali şen ile yapılan röportaj şu şekilde:

- Siz iyi bir Fenerbahçeli olmanın yanı sıra çok başarılı da bir işadamısınız. Türkiye'nin ekonomik gidişatını nasıl görüyorsunuz?

- 50 yıldır Rusya ile ticaret yapıyorum. Önce deri işindeydim, sonra havayolu şirketi kurdum. Şimdi de Rusya'dan doğalgaz ithal ediyorum. Yıllardır ticaret yapan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bugün dünyanın her yerinde ekonomik zorluk yaşanıyor. Dünyanın hiçbir yerinde ekonomik açıdan rahatlık yok. Kendi açımızdan ise 2018 yılında Türkiye nasıl yönetiliyor ve dünyadaki yeri nasıl, buna bakmak gerekiyor. Başkan Erdoğan, daha önce alışık olmadığımız biçimde dünya liderlerine kendi fikrini aşılıyor. Birleşmiş Milletler'de 'Dünya beşten büyüktür' dedi. Çok doğru söyledi. Beş ülke, diğer ülkeleri yönetiyor. Bu matematiği kimse reddedemez. BM'nin ilk kurulduğundaki gibi değil dünya artık. Amerikalı yöneticilerin, değişen dünya sisteminde artık eskisi gibi güçlü olmadığını bilmeleri gerekiyor. Bugün dünyanın her yerinde Amerikan askeri var; ya bölgesel, ya da mikro savaşın içindeler. Amerika artık bu savaş ekonomisini taşıyamaz. Ben yakın gelecekte Avrupa Birliği'nin de parçalanacağını düşünüyorum. Başkan Erdoğan'ın 'AB için 81 milyona gideriz' açıklaması çok doğru. Madem demokrasi diyoruz, halka soracağız. Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. Çıkan sonuca da AB saygı duymak zorunda.

EŞİM VE TORUNUM OLDUĞUNDA BENİ ERDOĞAN TESELLİ ETTİ

Dünyadaki diğer liderlerin yapamayacağı kadar cesur bir konuşma yaptı. Her şeyden önce Erdoğan, dünyadaki tüm siyasi gelişmelere hakim bir lider olarak müthiş bir konuşma yaptı. Başkan Erdoğan'ın konuşmaları Arap dünyasındaki insanlar tarafından büyük bir hayranlıkla izleniyor. Arap dünyasındaki insanların Erdoğan sevgisini kendi gözlerimle de gördüm. Erdoğan, büyük bir lider. İnsani yönü de müthiş.
Eşimi kaybettiğimde, torunumu kaybettiğimde hemen aradı beni. O kadar meşguliyeti arasında yarım saat boyunca benimle konuştu, teselli etti beni.

YORUMLAR 14
 • EKREM 5 yıl önce Şikayet Et
  Ali şen çok cesur bir insan fikri ne ise zikri de o tebrik ederim.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 5 yıl önce Şikayet Et
  Doğru Adam Doğru Adamın yanında yer alır.
  Cevapla
 • Fehmi 5 yıl önce Şikayet Et
  Doğrusunu anlatıyor. Anlayan anlar. Anlamayan davul zurna ile anlatsan anlamaz.
  Cevapla
 • murtaza 5 yıl önce Şikayet Et
  İlişen doğru yolu buldu.
  Cevapla
 • Trabzonlu 5 yıl önce Şikayet Et
  Ali Şen, seni hiç sevmedim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Art arda görüşmeler...
Tarihi zirveden ortak bildiri! 80 ülke onayladı, 16 ülke çekimser kaldı