Uzman erbaş alımı için son gün! Jandarma başvuru ekranı ve şartları...

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) tarafından en az ilköğretim mezunu olmak koşulu ile 2018-2 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı için başvurular devam ediyor. Peki başvuru şartları ve başvuru yaşı değişti mi? Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı haberimizde...

Uzman erbaş alımı için son gün! Jandarma başvuru ekranı ve şartları...
Uzman erbaş alımı için son gün! Jandarma başvuru ekranı ve şartları...
GİRİŞ 29.11.2018 09:45 GÜNCELLEME 29.11.2018 09:46
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) tarafından yapılan duyuruya göre, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu lojistik branşsözleşmeli uzman erbaş alımı için başvurular başladı. Başvuru yapacak adaylar için tüm merak edilenler ve başvuru ekranı haberimizin içeriğinde yer almaktadır. Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı yayımlanan başvuru kılavuzu haberimizin içeriğinde verilmiştir. Peki başvurular ne zamana kadar devam edecek? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar…

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı kadrolara memur alımı! KPSS puanı ile başvuru

JGK Uzman Erbaş Alımı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

- En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,

- Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil) - 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2’deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.

- Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

- Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,

- Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (08 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)

- Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

- Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir. Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır. Üç yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir. Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

- Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

- Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (08 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)

- En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1’de BoyKilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

- Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.(Güvenlik soruşturması için adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adres bilgileri kullanılacaktır. Bu nedenle adayların halen ikamet ettiği güncel adres bilgileri, il/ilçe nüfus müdürlüklerince kullanılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olması gerekir.)

- Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,

- Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak, m. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak.

- Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

- Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak. (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde, kol, ön kol ve el bölgesinde, baş-boyun bölgesinde, diz altında dövme bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak.)

- Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

Jandarma Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu

JANDARMA UZMAN ERBAŞ BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre adaylar başvuru işlemlerini 08 Kasım - 29 Kasım 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Başvurular Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri alım yapılacak uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu’nda (2018-2) belirtilmiştir. İletişim adresi:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA TEL : (0312) 464 4836 Faks: (0312) 464 4848 b. Jandarma Lojistik Komutanlığı Şehit Orgeneral Eşref BİTLİS Kışlası Batıkent/Yenimahalle/ANKARA TEL: (0312) 510 5555

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

ETİKETLER
uzman başvuru
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  sonuçlar ne zaman açıklanır ?
  Cevapla
 • musa kör 2 yıl önce Şikayet Et
  normal alım yok mu arkaşlar
  Cevapla
 • yusuf 2 yıl önce Şikayet Et
  normal alım yok mu ?
  Cevapla
 • mehmet drn 2 yıl önce Şikayet Et
  asayiş komando alımları nerede ? 100 günlük projesinde 10 bin alım var dedıler 6bin küsür alım kaldı 1 yıl içinde asayiş komando uzman alımları olmadı sebebi nedir 3 ayda bir yapılan alımlar neden 1 yıldır yapılmadı !!!!
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  başvuru yapılmıyor 404 hatası veriyor bilgisü olan varmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener buna ne diyecek? İYİ Parti'den AK Parti'ye katılan vekil anlattı
Son dakika haberi: Erdoğan'dan "Kavala" talimatı! İstenmeyen adam ilan edilecekler