Aktay: Tutuklu olmadıklarına dair söylentiler var

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Suudi yönetimince tutuklandığı duyurulan 18 kişi hakkında, 'Tutuklu olmadıklarına dair rivayetler var' duyumunu aktardı.

Aktay: Tutuklu olmadıklarına dair söylentiler var
Aktay: Tutuklu olmadıklarına dair söylentiler var
GİRİŞ 12.11.2018 21:32 GÜNCELLEME 12.11.2018 21:32
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

RS FM'e konuşan AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Cemal Kaşıkçı cinayetini ve yaşanan süreci değerlendirdi.

 

 

"15 KİŞİNİN KENDİ BAŞINA BU İŞİ YAPTIĞINA KİMSE BİZİ İNANDIRAMAZ"

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye gelen infaz timinin tek başına karar vererek cinayeti işlemediğine dikkati çeken Aktay, "15 kişinin kendi başına bu işi yaptığına kimse bizi inandıramaz. Konsolosluğa girip çıkan herkesin kimlik kontrolleri çok sıkı yapılıyor. Daha büyük bir yetki almadan bu kişiler içeri giremez. Bu adamların hiçbiri kendi başına iş yapamaz. Prense ait özel uçağa binecekler, kendi başlarına burada cinayet işleyecekler, gidecekler yanlışlıkla oldu diyecekler. Bunu mu düşünüyoruz?" dedi.

 

 

"ŞİMDİYE KADAR KAYIP OLAN BİR SÜRÜ SUUD MUHALİF VAR"

Cemal Kaşıkçı cinayetini işleyen infaz timinin ilk işleri olmadığını ifade eden Aktay, "Ben varsayıyorum ki şimdiye kadar yakalanmamışlar. Şimdiye kadar kayıp olan bir sürü Suud muhalif var. Bunların akıbetini kimse bilmiyor" diye konuştu.

"MÜKEMMEL BİR PLAN YAPMIŞLAR"

"Kameraların önünde bu eylemi yaptıkları için bunlar aptal diyoruz ama bunlar o kadar da aptal değil. Mükemmel bir plan yapmışlar. Konsolosluğu dokunulmazlığı var, bu imkanı kullandılar" diyerek sözlerine devam eden Aktay, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in Kaşıkçı'nın konsolosluktan çıkmadığını haber vermesi sayesinde delillerin kaybedilemediğini ifade etti.

"CEZAEVİNDE OLSALAR DA ŞARTLARININ FARKLI OLDUĞU KESİN"

Suudi yönetiminin yargı sürecinde dünyayı ikna edecek şekilde davranmaması halinde bedel ödemeye devam edeceğini söyleyen Aktay, "18 kişinin cezaevinde olmadığı konusunda ciddi rivayetler var. Cezaevinde olsalar da şartlarının farklı olduğu kesin" diye konuştu.

"CESET BULUNABİLECEK DURUMDA OLSAYDI ÇOKTAN BULUNURDU"

Kaşıkçı'nın cesedinin bulunabilecek durumda olmadığına vurgu yapan Aktay, "Ceset bulunabilecek durumda olsaydı çoktan bulunurdu ama bulunabilecek durumda değil. Ortada büyük bir vahşet var, utanç verici bir durum söz konusu" yorumunda bulundu.

"CENAZE NAMAZI CUMA GÜNÜ KILINACAK"

Aktay, Kaşıkçı'nın ölümünden bu yana 40 günden fazla süre geçtiğini belirterek, "Kendisinin öldüğü kesin. 40'ı da çıktı. Namazını kılmak bizim için bir yükümlülük. Kaşıkçı'ya karşı bir görevimiz. Cenaze namazı Cuma günü kılınacak" dedi

YORUMLAR 8
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu iş Mosad'sız veCIA'sız olmamıştır. Akıllarınca bir taşla bir kaç kuş vuracaklar. Ama azgınların bir planı varsa Allah'ında bir planı var değil mi? Şimdi kimbilir ABD ve İsrail bu aşağlık prenslerle ne tür görüşmeler yapıyor, şunu şunu yapacaksınız yoksa sizi al aşağı edeceğiz. Zalim Saddam'ı böyle yemediler mi!? şu an itibariyle Suud Hanedanı ABD ve İsrail'in elinde bir figüran...
  Cevapla
 • Yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlar velihatın sarayında günlerini gün ediyorlar...bir ay önce söyledim..
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu iş Mosad'sız ve CIA'sız olmamıştır. Akıllarınca bir taşla bir kaç kuş vuracaklar. Ama azgınların bir planı varsa Allah'ında bir planı var değil mi? Şimdi kimbilir ABD ve İsrail bu aşağlık prenslerle ne tür görüşmeler yapıyor, şunu şunu yapacaksınız yoksa sizi al aşağı edeğizi Zalim Saddam'ı böyle yemediler mi!? şu an itibariyle Suud Hanedanı ABD ve İsrail'in elinde bir figüran...
  Cevapla
 • Tecrübe 1 yıl önce Şikayet Et
  Öyle hissediliyor k, bahsi geçen cinayet timi Arabistandaki Bir veya birkaç Muhalife de aynı Kaşıkçıyı yok ettikleri yöntemle yok edip, Tecrübe edinmiş olmalılar. ilginç bir şey ki her şeyi yakından takip eden anlı şanlı dünya ajanları sessizliğe bürünmüş durumda
  Cevapla
 • Haydar 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah tafsilatini affetsin. Mekanı cennet olsun.
  Cevapla
 • Deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Tafsilat mi :)) taksirat kusurun çoğulu o ... tafsilat bölüm ayrıntı demek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zam tepkisinden korkan firmaların yeni oyunu! İfşa oldular
MGK kararları korkuttu: Yunanistan’da adalar telaşı