Bartın Irmağı siyaha büründü

Bartın Irmağı’nın Kemerköprü bölgesinde su siyah akmaya başlayınca yetkililerce inceleme başlatıldı.

Bartın Irmağı siyaha büründü
Bartın Irmağı siyaha büründü
GİRİŞ 17.11.2018 13:58 GÜNCELLEME 17.11.2018 14:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye’de üzerinde tek deniz taşımacılığı yapılabilen Bartın Irmağı, yeniden siyaha büründü. Geçen yıllarda da meydana gelen kirliliğe çözüm bulunması beklenirken, fabrika atıklarından kaynaklandığı tahmin edilen kirlilik üzerine sudan numune alan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, kirliliğin nedenlerini bulmak için çalışma başlattı. Çalışmanın tamamlanmasının ardından kirliliğe neden olanlara gereken idari yaptırımların uygulanacağı öğrenildi. 

 

 

Irmakla ilgili yaşanan kirliliğin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yetki sınırları içerisinde olduğunu belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Gidip baktığımızda biraz kirlilik olduğunu gördük. Bununla ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürümüz, müdürlüğümüz bizzat ilgileniyor. Gerekli numuneleri aldığını biliyorum ve sonucunda gerekeni yapacaktır. Irmaklarla ilgili yetkiler Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde. Ben de onların gereken işlemleri yapacağını biliyorum. Bizim için ırmaklar, içindeki canlılar önemli. Çevremiz ve suyumuz önemli. Ben ilgilenen tüm dostlara teşekkürlerimiz sunuyorum. Kirletenleri de kınıyorum. Çünkü su hepimize lazım. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşanmaz” dedi. 

 

 

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin de, sorunun sık sık yaşandığını belirterek, kirliliğin fabrika atıklarından kaynaklandığını düşündüklerini kaydetti. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
    Hangi fabrikatorun pisligi kirletti kimbilir guzelim nehri cezalari cok agir olmali
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihin en karanlık dönemlerinden birine ev sahipliği yaptı! Yeniden doğuyor
İptale rağmen para çekiyorlar! Vatandaşa önemli uyarı: Kredi kartınızı kontrol edin