Emekliler düşük faizli kredi nasıl alır? Bankalar yeni yılda...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği düşük faizde kredi almanın detayları belli oldu. 12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren konuyla ilgili açıklama yapan bankalar emeklilere ödediği promosyon tutarı yeni yılda yükselecek. Bu duruma göre 3 senelik taahhüt verenlere, düşük faizli kredi fırsatı tanınacak.

Emekliler düşük faizli kredi nasıl alır? Bankalar yeni yılda...
Emekliler düşük faizli kredi nasıl alır? Bankalar yeni yılda...
GİRİŞ 03.12.2018 08:54 GÜNCELLEME 03.12.2018 12:06

2019 yılı itibariyle emekli düşük faizde kredi sistemi nasıl olacak? Yeni yılda maaşlarda ciddi oranda zam bekleyen emekliler şimdide gözünü bankaların verecekleri promosyonlara çevirdi. Buna göre bankalar emeklilere ödediği promosyon tutarı yeni yılda yükselecek. Bu sayede 3 senelik taahhüt verenlere, düşük faizli kredi fırsatı tanınacak. Bunun aynında ücretsiz eft gibi ek fırsatlar da sunulacak. Peki düşük faizde krediye nasıl başvuru yapılacak ve şartlar neler olacak? İşte merak edilenler...

 

2019 SGK'dan toplu ödeme alma! Emekli olmayan binlerce kişiye prim iadesi...

EMEKLİLERE DÜŞÜK FAİZDE KREDİ İMKANI

 

2019’da promosyon kampanyaları güncellenecek. Bankalar yeni emeklileri, cezbedecek fırsat paketleri hazırlıyor. Maaşını 3 yıl aynı bankadan alacağına dair taahhüt imzalayan emekliye bin lira promosyon ödemeyi planlayan bankalar var. Bunun yanında, düşük faizli kredi, ücretsiz eft gibi ek fırsatlar da sunulacak.

2019 Memur emeklisi maaşına 311 TL zam! Yeni rakamlar hesaplandı..

PROMOSYONLARA ZAM GELİYOR

Ancak yaşanan rekabet, şimdilerde tutarı 600 liraya kadar yükseltti. Maaşa göre 330, 415, 500 lira ödeme yapan da, 450 liraya varan promosyona ek olarak bir yeni fatura talimatına 50 lira, 2 yeni otomatik fatura talimatına ise 150 lira (bazı bankalarda kredili mevduat hesabı da isteniyor) veren de var. Hatta emekliye 450 liraya varan, onu bankaya yönlendiren gence 150 lira ödeme yapan banka da bulunuyor. 

Emekli Yeni Yıl Zam Oranı

YENİ YILDA EMEKLİLER NE KADAR ZAM ALACAK?

Yaklaşık 12.3 milyon emekli için zam ayı yaklaşıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ocak zammının oranı için 2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon verisi bekleniyor. 4 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 12.26 olarak görünüyor. Kasım ve aralık ayı enflasyonuna göre bu oran artacak ya da azalacak. Enflasyon tahminlerine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 10.65, yüzde 13.12 ya da yüzde 13.99 olabilecek. Kesin rakam da 3 Ocak'ta belli olacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Cenk Tosun'u açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz ruhu asla karalanamaz